X


Piyasa, Kripto Para Birimlerindeki Düşüş İvmesi İle Birlikte NFT Ekosistemine Akın Etti: İşte Son Günlerde Meydana Gelen Kritik Gelişmeler!

Kripto para piyasasının düşüş eğilimini devam ettirdiği son günlerde, NFT'lerin toplam işlem hacmi yeniden yükselişe geçti.
13:22
29 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son günlerde NFT ekosisteminde, hem olumlu hem de olumsuz birçok önemli gelişme yaşandı. Ancak kripto para piyasasının aşağı yönlü bir ivme kazandığı bir dönemde, NFT’lerin işlem hacimleri yeniden yükselişe geçti.

OpenSea Tarafından Gelen Olumsuz Haberler

Yüksek işlem hacimleri kaydeden popüler NFT pazar yeri OpenSea‘de, son günlerde birden fazla kez çeşitli hatalar meydana geldi. Platformdaki hatalardan faydalanmak amacıyla birçok hesap, Bored Ape Yatch Clup ve CoolCats gibi koleksiyonlardan çok sayıda NFT güncel değerlerinin oldukça altında bir fiyat ile satın alındı ve satın alınan bu NFT’ler kısa bir süre içerisinde güncel fiyatlarından satıldı.

Popüler NFT pazar yeri OpenSea’deki hatalar bununla sınırlı kalmadı ve platform hafta içerisinde çok sayıda kullanıcı şikayeti aldı. Hafta içerisinde bir OpenSea kullanıcısı, Twitter hesabından listelenmeyen bir NFT’nin satıldığına dair de bir paylaşım yaptı.

Dev Sosyal Medya Şirketlerinin Yeni NFT Uygulamaları

  • nonfungible com’un verilerine göre son 1 aylık zaman diliminde kaydedilen NFT satışlarının grafiği

2021 yılında artan popülarite ile birlikte çok sayıda sanatçı ve kurumsal şirket NFT ekosistemine giriş yaptı. Kripto para birimlerindeki düşüş ivmesi ile birlikte NFT’lerin toplam işlem hacmi son günlerde yine oldukça yüksek bir artış kaydetti. OpenSea tarafından gelen olumsuz haberlerin yanı sıra son haftalarda oldukça olumlu gelişmeler de meydana geldi. Popüler sosyal medya platformu Twitter’ın abonelik hizmeti olan Twitter Blue, kullanıcıların NFT’lerini profil resmi olarak sergilemesine olanak sağlayan yeni özelliğini duyurdu. Bir diğer popüler sosyal medya platformu Reddit te Twitter’a benzer olarak yine kullanıcıların NFT’lerini profil fotoğrafı olarak sergilemelerini ve NFT‘leri üzerinde dijital sahipliklerini doğrulamalarını sağlayan yeni bir özelliğin test aşamasına başladı. Sosyal medya platformlarından gelen NFT adımları başta olmak üzere bir dizi olumlu gelişme NFT’lerin işlem hacimlerinde yeniden bir yükseliş yaşanmasına neden oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar