X

Piyasa Değerlendirmesi: Bitcoin (BTC) ATH’a Ulaştı! Altcoin’lerde Neler Yaşandı?

Lider kripto para birimi Bitcoin, sabahın erken saatlerinde ATH'a ulaştı.
08:47
9 Kasım 2021
Piyasa Değerlendirmesi: Bitcoin (BTC) ATH'a Ulaştı! Altcoin'lerde Neler Yaşandı?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz ay tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Ancak daha sonra BTC konsolide oldu ve fiyatta büyük bir düşüş yaşandı. Ancak bugün itibarıyla lider kripto para birimi bir kez daha ATH‘ı güncelledi.

Bitcoin (BTC) ATH’a Ulaştı

Geçtiğimiz akşam Bitcoin’in yukarı yönlü artışa geçmesi ile birlikte BTC‘de hareketli saatler yaşandı. Öyle ki lider kripto para birimi ivme kazandı ve 67.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini geride bıraktı ve hızla artışa geçti.

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin’deki hareketlenme ile birlikte 66.000 dolar seviyelerinden 68.500 dolar seviyesine kadar bir artış gerçekleşti ve sabahın erken saatlerinde BTC, 68.524 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin‘de bir sonraki hedef 70.000 dolar seviyesinin geride bırakmak ve daha sonrasında analistlerin BTC için yıl sonu hedefi olan 100.000 dolar seviyesine ulaşmak.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %4’lük bir artış kaydetti ve şu anda 67.944 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Altcoin’ler de Harekete Geçti

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin‘deki bu fiyat hareketi ile birlikte altcoin‘ler de yeniden harekete geçti. Öyle ki kripto para birimlerinin çoğu yeşile döndü ve artış başlattı.

Bitcoin’deki fiyat artışından en çok etkilenen kripto para birimi Ethereum (ETH) oldu. Öyle ki Ethereum, Bitcoin’in artışa geçmesiyle birlikte hız kazandı ve dün sabah saatlerinde ulaştığı ATH‘ı bir kez daha güncelledi.

Öte yandan ilk 10 da yer alan kripto para birimlerinin büyük bir çoğunluğu Bitcoin‘le birlikte artışa geçti. Bitcoin artarken düşüş yaşayan kripto para birimleri ise şu şekilde;

Solana (SOL) 246 Dolar (-%0.36), Ripple (XRP) 1.28 Dolar (-%0.74), Avalanche (AVAX) 90.04 Dolar (-%1.12), Polygon (MATIC) 1.87 Dolar (-%1.02).

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar