X


Peter Schiff: Bitcoin Yükselişi Bitti Sırada Dump Var!

Peter Schiff Bitcoin için düşüş uyarısında bulundu.
11:00
9 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bundan iki hafta önce elde ettiği yükseliş ile 7.500 dolar seviyesinden 10.000 dolar seviyesine hızlı bir çıkış yapsa da, 9.000 dolar bandına indikten sonra bir daha 10.000 dolara çıkamaması beklenen etkiyi yarattı ve gerileme başladı.

BTC dün itibariyle düşüşe geçti ve bazı borsalarda 8.500 dolara kadar geriledikten sonra genel olarak 8.800 dolar seviyelerinde duruldu. Önemli bir destek noktası olarak görülen 9.000 doların altına inilmesi, sosyal medya üzerinde de gündem maddesi haline geldi.

Ünlü bir altın yatırımcısı olan Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff de Bitcoin’in düşüşü hakkında yorum yapan ilk isimlerden birisi oldu. Schiff, yaşanan düşüş ile beraber pump döneminin bittiğini ve ”dump için hazırlıklı olunması” gerektiğini vurguladı.

Peter Schiff ve Bitcoin İlişkisi

Peter Schiff özellikle kripto para karşıtı açıklamaları ile ciddi anlamda eleştirilen birisi haline geldi ve kendisi ne zaman yorum yapsa Bitcoin yatırımcılarının tepkisini çekmeye devam etmekte. Daha önce 7.500 dolara düşüldüğünde de Bitcoin’in 3.000 dolara kadar gerileyeceğini belirten ünlü CEO, ani yükselişten sonra herhangi bir yorumda bulunmamış ve sessizliği ile dikkat çekmişti.

Schiff bundan birkaç gün önce de Çin’in dijital para biriminin Bitcoin’in aleyhine olacağını ve BTC’nin pazar payının azalacağını belirtmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar