X


IOTA’nın Kurucu Ortağından Topluluğu Şok Eden Hamle!

IOTA'nın kurucu ortağı Sergey Ivanceglo elindeki bütün MIOTA'ları sattı.
10:00
9 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük 20. kripto para birimi konumunda olan ve temel olarak nesnelerin interneti odaklı yaptığı ortaklıklar ile tanınan IOTA, geçtiğimiz günlerde ilginç bir gelişme ile gündeme geldi.

MIOTA  ve Litecoin Benzerliği

Daha önce önde gelen kripto para birimlerinden Litecoin’in başına gelen şey bu sefer IOTA’nın başına geldi ve projenin kurucu ortaklarından birisi elindeki coin’leri sattı. IOTA’nın kurucusu ve önde gelen ismi Sergey Ivancheglo, Telegram üzerinden yaptığı açıklama ile elindeki tüm MIOTA’ları sattığını vurguladı ve sebep olarak da Charlie Lee’nin bir zamanlar öne sürdüğü nedeni belirtti.

Litecoin kurucusu Charlie Lee de LTC fiyatı zire yapmışken sattığı LTC’lere gerekçe olarak ”çıkar çatışmasını” göstermişti. Charlie Lee’nin bu hamlesi inanılmaz tepki çekti ve IOTA kurucusu için de benzer durum söz konusu.

Discord üzerinde ‘Come-from-Beyond’ kullanıcı adı ile tanınan ünlü geliştirici, soruların soru üzerine MIOTA’larını sattığını birinci elden itiraf etti ve bunun kanıtı aşağıdaki görselden görülebilir.

IOTA aslında ortaklıklar konusunda ciddi hamleler atmaya devam ediyor ve bundan yaklaşık iki ay önce otomotiv devi Jaguar ile de masaya oturmuştu. IOTA’nın o tarihlerde PoC üzerine yaptığı ortaklık ve karşıdaki firmanın büyüklüğü, MIOTA’nın yüzde 10 üzerinde değer kazanmasını sağlamıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar