reklamı kapat

Peter Schiff Uyardı: Çin’in Dijital Parası Bitcoin İçin Kötü Olabilir!

Peter Schiff Çin'in dijital parasının altın endeksli olması durumunda Bitcoin'i kötü etkileyebileceğini ifade etti.
22:00
5 Kasım 2019

Çin yaklaşık dört senedir kendi dijital para birimi üzerine çalışmakta ve Başkan Xi Jinping‘in geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamanın yanı sıra üst düzey Çinli yetkililer de bu konudaki çalışmaların hızlandığını vurguladı. Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir başka haberde ise Çin’in ciddi anlamda altın alımı yaptığı ve dijital paranın tamamen altına endeksli olacağı iddia edilmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Altın İçin İyi, Bitcoin İçin Kötü

Peter Schiff, kendisine ”aptal” diyen Max Keiser‘e yanıt verdiği tweet’inde, Çin’in dijital parasının altına endeksli olması durumunda bunun Bitcoin (BTC) için kötü olabileceğini ifade etti.

Schiff, böyle bir durumun altın için iyimser, Bitcoin için ise kötümser bir durumla sonuçlanabileceğini vurguladı. Kripto paraların herhangi bir alt varlık ile desteklenmemesine de göndermede bulunan Schiff, ”altın destekli bir kripto paranın, hiçbir desteğe sahip olmayandan çok daha iyi olduğunu” dile getirdi.

Çin ise henüz bu konuda resmi bir açıklama yapmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun