reklamı kapat

Ripple Akıllı Kontrat Platformuna Yatırım Yaptı!

Ripple'ın yatırım kolu Xpring bir akıllı kontrat firmasına yatırım yaptı.
08:00
6 Kasım 2019

Blockchain firması Ripple‘ın yatırımlardan sorumlu kolu Xpring, bir akıllı kontrat platformu olan Flare Network‘e stratejik yatırı yaptı.

5 Kasım tarihinde Flare Networks tarafından açıklanan habere göre, Xpring tarafından yapılan yatırım Flare, Xpring ve XRP ekosistemlerinin geliştirilmesi ve büyütülmesi için kullanılacak.

Yaklaşık iki senedir geliştirilen bir proje olan Flare Network, açık ve gizli blockchain ağlarını bir araya getiriyor ve akıllı kontratları iki ağda kullanmayı sağlıyor. Flare Network buna ek olarak Ethereum Sanal Makinesi kullanmakta ve bu sebeple akıllı kontratlar konusunda rakip ağlardan bir adım önde olduğu söylenebilir.

Xpring tarafından yapılan basın açıklamasında Flare’in yakın zamanda kendi token’inin white paper’ını tanıtacağı ve söz konusu token’in algoritmik olarak yönetilen bir stablecoin olacağı vurgulandı:

”Flare’in kendi token’i bir kısmı XRP yakılarak üretilen algoritma tabanlı bir stablecoin olacak ve akıllı kontratlar için gereken ödeme Interledger aracılığıyla yapılabilecek veya alınabilecek. Interledger direkt olarak Flare ile entegre edilecek.”

XRP Entegrasyonu Ön Planda

Flare buna ek olarak XRP kullanıcılarına Flare Network üzerinde kusursuz bir tecrübe yaşayabilmesi için XRP adreslerini ve şifreleme sistemini kullanacağını da açıkladı.

Ripple son zamanlarda yatırımlarına ciddi anlamda hız verdi ve bu geçtiğimiz haftalarda da gündem oldu. Ripple bundan 3 hafta önce bir donanım cüzdanına da yatırım yapmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun