reklamı kapat

Peter Brandt, XRP ve ABD Dolarını Kıyasladı

Ünlü kripto para analisti yine XRP yatırımcılarının tepkisini çekti.
11:41
24 Temmuz 2020

Sadece kripto para sektöründe değil aynı zamanda geleneksel piyasalarda da kendini ispatlamış ünlü analist Peter Brandt, ilginç bir tweet ile ABD Doları ve toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP’yi karşılaştırdı. Analistin bu kıyaslaması ilk başta olumlu gidecek gibi gözükse de sonuçlar yatırımcıları çok fazla sevindirmemiş gibi gözüküyor.

Ripple ve FED Aynı Yapıya Sahip

Brandt aslında ABD Dolarını piyasaya süren Federal Rezerv ve XRP’yi piyasaya süren Ripple arasında bir paralel çizdi ve ikisinin işlevinin çok benzer olduğunu vurguladı. FED’in, ABD Dolarının en büyük “paydaşı” olduğunu belirten Brandt, XRP’de ise bu mevkinin Ripple’a ait olduğunu açıkladı.

Ripple’ın aynı FED gibi toplam arzı ikiye katlayacağını belirten Brandt, aslında XRP’nin devamlı olarak değer kaybetmeye devam edeceğini düşünüyor. FED’in özellikle Koronavirüs sonrasında trilyonlarca dolar basması, Ripple’ın milyarlarca XRP’ye sahip olup bu kilitli fonları ara ara açmasına benzetilmekte.

Aslında Peter Brandt’ın XRP eleştirileri bununla sınırlı değil ve kendisi daha önce de buna benzer birçok açıklamada bulunmuştu. Bitcoin konusunda yaptığı isabetli tahminleri ile ciddi bir takipçi kitlesine ulaşan Brandt’ın XRP ekosisteminde ise çok fazla sevildiği söylenemez.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.