reklamı kapat

Performansı Rakiplerinin Gerisinde Kalan Tron’da Yeni Gelişmeler

Şu sıralar rakiplerinin performans bakımından gerisinde kalan Tron'da yaşanan yeni gelişmeler haftalık raporla duyuruldu.
19:00
5 Nisan 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Kripto paraların yükselişe geçtiği şu sıralar performansı rakiplerinin gerisinde kalan Tron’da haftalık rapor yayımlandı. Rapora göre Tron ağı gözardı edilemeyecek şekilde gelişiyor.

Merkezsiz Uygulamalar

Raporun en dikkat çeken verisi, Tron’da kullanıcı hesaplarının sayısının 2,3 milyon eşiğini geçmiş olması. Tron ağında çalışan merkezsiz uygulamaların sayısı da 246’ya ulaştı.

DappReview verilerine göre son 24 saatte Tron tabanlı merkezsiz uygulamalarda kullanıcılar yaklaşık 11 milyon dolar (470 milyon TRX) harcadı. Birçok kaynak söz konusu kullanıcıların günlük 100 dolar civarı harcama yaptığını düşünüyor.

Öte yandan Tron son zamanlarda kripto evreninde büyümeye tüm hızıyla devam ediyor. Dolayısıyla yatırımcılar Tron’un Ethereum ve EOS gibi rakiplerine yaklaştığını düşünüyor. Yine de Tron, son yükseliş dalgasında fiyat bakımından aynı ışığı vermedi.

Tron Fiyatı

Tron’un piyasa değerinin Tron ağının gelişim hızına erişemediği açık bir şekilde söylenebilir. Zira yaptığı atakla bir süre ilk 10’da yer alan Tron önce 10.sıraya geriledi, şu anda Tether’ın ardından 11. sırada yer alıyor. TRX haberimizin hazırlandığı sırada %3,09 artışla 0,026 dolardan işlem görüyor.

Yine de bu durum Tron CEO’su Justin Sun’ın umrunda değil. Sun CNBC’ye verdiği röportajda Tron’un şu anki odağının teknolojik gelişim olduğunu kaydetti. Piyasa değerinin ise ‘işin görünen kısmı’ndan ibaret olduğunu ima etti.

Yatırımcılarının Tron’dan umudu büyük. Hatta bazıları Tron’un Ethereum’u geçeceğine yürekten inanıyor. Yine de Tesla ve whitepaper intihalı gibi bazı olaylar Tron’un ve Justin Sun’ın itibarina gölge düşürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.