X


PayPal Kurucu Ortağı, Artan Bitcoin (BTC) Fiyatının Arkasındaki Nedeni Açıkladı

PayPal'ın kurucu ortağı, İkinci Ulusal Muhafazakarlık Konferansı sırasında yaptığı açıklamalarla Bitcoin fiyatındaki artışın ana nedenini açıkladı.
11:30
1 Kasım 2021
PayPal Kurucu Ortağı, Artan Bitcoin (BTC) Fiyatının Arkasındaki Nedeni Açıkladı

Paypal’ın kurucu ortağı Peter Thiel, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada lider kripto para birimi Bitcoin’inin Ekim ayındaki artışına neyin neden olduğunu bildiğini iddia etti. Milyarder girişimci Thiel, iyi bir Bitcoin savunucusuydu ve Ekim ayının ikinci haftasında en iyi kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yükseldiğinde Thiel, BTC‘ye yeterince yatırım yapılmadığını iddia eden FOMO belirtileri gösterdi.

Bitcoin’deki Artışın Ana Nedeni Enflasyon

İkinci Ulusal Muhafazakarlık Konferansı sırasında, milyarder kurucu ortak, kripto varlık fiyatlarındaki artışın enflasyonun gerçek olduğunu kanıtladığını iddia etti ve Federal Rezervleri onu küçümsediği ve kontrol altına aldığı için eleştirmeye devam etti.

Çeşitli devlet kurumlarının çeşitli güvencelerine rağmen enflasyonun ekonomiye zarar verdiği bir zamanda, Bitcoin ve diğer kripto varlıkları rekor bir seviyeye ulaştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Peter Thiel açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi;

“Biliyorsunuz, Bitcoin 60.000 dolar seviyesinde hareket ediyor. Agresif bir şekilde satın alınması gerektiğinden emin değilim. Ama kesinlikle bize söylediği şey var, bir kriz anı yaşıyoruz.”

Theil, düzenleyicilerin yatırımcıları küçümsemek yerine onları korumak için daha uygun önlemler alabileceğine inanıyor. Enflasyon kesinlikle beklenirken, Coronavirüs de göz önüne alındığında, bu durum birçok hükümetin teşvik paketleri için daha fazla para basmasına neden oldu.

Bitcoin 60.000 Doların Üzerinde Konsolide Olmaya Devam Ediyor

Bitcoin fiyatı, geçen hafta yaşanan ve fiyatın 58 bin doların altına çekilmesi ile sonuçlanan bir ani çöküşün ardından 60.000 doların üzerinde konsolide olmaya devam ediyor. Ekim ayı, lider kripto para biriminin yaklaşık 20 bin dolar artış yaşadığı için oldukça yükselişli bir ay olduğunu kanıtladı. BTC, ayın başında 45 bin doların altında işlem görüyordu ancak kısa süre sonra 67 bin dolara yükselerek yeni bir ATH‘a imza attı.

Amiral gemisi kripto para birimi içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saat içinde %1.03’lük bir artışla 62.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

2021’in son çeyreği lider kripto para birimi için yükseliş olduğu kanıtlandı ve Kasım ayında daha yüksek bir seviyeye artış başlatma potansiyeline sahip. Öyle ki piyasa uzmanları BTC‘in yıl sonunda 100.000 dolara yaklaşmasını bekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar