X

Origin Protocol Coin Nasıl Alınır?

OGN Coin nedir ve nasıl alınır?
07:11
18 Mart 2021

Origin Protocol (OGN), ağdaki katılımcıların ellerindeki ürünleri veya sundukları hizmetleri eşler arası bir şekilde başkaları ile paylaşabildiği bir projedir. Platform, Ethereum ağını kullanarak oldukça kapsamlı bir çevrimiçi piyasa oluşturmayı hedeflemekte. Buna ek olarak platformda IPFS sisteminin kullanılması da aracı ihtiyacının ortadan kalkmasını ve insanların sadece eşler arası bir şekilde alım satım yapabilmesini sağlamakta.

Origin Protocol altyapısı, piyasa katılımcılarının birbirleri ile ürün ve hizmet paylaşmasını sağlamakla yetinmez ve daha fazlasını sunar. Kullanıcılar bu noktada hem alıcı hem de satıcı olarak direkt birbirleri ile merkezsiz bir şekilde iletişime geçebilir ve mevcut satışları görebilir. Bu satışlara değerlendirmeler ekleyebilir ve birçok farklı eylemde bulunabilir. Bu da bir varlığın çok daha rahat alınıp satılabilmesini, kullanıcıların arasındaki güven bağının oluşmasını tamamen teknolojik bir şekilde sağlar.

Origin Protocol birçok çevrimiçi alışveriş piyasasının eksiklerini giderir. Bunların başında ise adil olmayan ve aşırı fazla işlem ücretleri yer alıyor. Şeffaflıktan yoksun ve yeniliğe daha kapalı olan diğer online alışveriş platformlarına kıyasla tamamen merkezsiz ve şeffaf olan OGN, birçok avantajı beraberinde getiriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Origin Protocol (OGN) Nedir?

Origin Protocol Coin de bütün bu ekosistemin kendi kripto para birimi olarak ön plana çıkıyor. OGN Coin kullanarak alışveriş yapılabilmekte ve işlem ücretleri ödenebilmekte. Ocean Protocol Coin ile işlem ücretleri ödemenin yanı sıra staking yapılarak ek kazançlar elde edilebiliyor.

Kullanıcılar OGN Coin’i hem ağda işlem yapmak hem de bunun artan değeri ile kazanç sağlamak için de kullanabilmekte. OGN Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 269 milyon dolarlık toplam piyasa değerine ve 1,02 dolarlık birim fiyata sahip. OGN’in toplam arzı 1 milyar iken dolaşımda sadece 264 milyon OGN Coin bulunuyor. Toplam arza ulaşıldığında ise mevcut birim fiyat üzerinden bunun ulaşacağı piyasa değerinin 1 milyar doları geçmesi bekleniyor.

OGN, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 149. sırada yer alıyor.

OGN Coin Nereden Alınır?

OGN Coin, ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinde 3 işlem çifti ile listelendi. Kullanıcılar istemeleri durumunda OGN/USDT, OGN/BTC veya OGN/BNB işlem çiftleri ile OGN alıp satabilmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar