reklamı kapat

Önde Gelen Kripto Para Borsası XRP Dahil 19 Kripto Parayı Delist Ediyor!

Gate.io, 19 kripto parayı delist ediyor!
18:00
12 Haziran 2019

Kripto para sektörü son zamanlarda ABD tarafından uygulanan regülasyonlara uyum sağlama konusunda yaşanan sıkıntılarla gündeme gelmekte ve birçok önde gelen kripto para borsası geçtiğimiz günlerde bazı kripto para birimlerini ABD vatandaşlarının erişimine kapatmıştı.

Tron, EOS, XRP, Tezos Delist Ediliyor!

Bundan yaklaşık 3 gün önce Avrupa’nın önde gelen kripto para borsalarından Bittrex, 32 kripto para birimini regülatörlerle ilgili sıkıntılar yüzünden ABD’li kullanıcılar için delist etmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Bugün yapılan bir duyuruya göre ise, ticari hacmi ile önemli borsalardan birisi haline gelen Gate.io aralarında top 10 içerisinde yer alan bazı kripto paraların da yer aldığı 19 koin’i ABD’li kullanıcıların erişimine kapatacak. Gate.io tarafından yapılan duyuruya göre XRP, EOS, TRX, CYNX, XTZ, BTM, NAS, QTUM, NEO, GAS, XMR, BCN, XEM, WAVES, DCR, ONT, ONG, THETA ve TFUEL ABD’li vatandaşların kullanımına kapatılacak kripto para birimleri olarak açıklandı.

XRP ve EOS’un delist edilmesinin arkasında bunların ileride menkul kıymet sayılabilecek olması riski yer alsa da, QTUM, WAVES ve NEM (XEM) gibi hizmet token’lerinin de ABD’li kullanıcıların erişimine kapatılması Gate.io’nun hiç risk almak istemediğini kanıtlamakta. Bunun yanı sıra Justin Sun‘ın çok konuşulan kripto parası Tron ve 2019 yılında rekor bir yükseliş elde eden Tezos da ilginç kararlar olarak nitelenebilir.

Gate.io ilgili kripto para birimlerinin 30 Haziran tarihinde alım satıma kapatılacağını ve ABD’li kullanıcıların bu tarihten önce fonlarını başka yere aktarması gerektiğini dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun