X

Olası Bir Chainlink (LINK) Rallisinin Anahtarı Nedir?

Ekosistemin eski oyuncularından olan Chainlink'te, güncel durum ne? LINK, olası bir piyasa yükselişinde ralli yapabilir mi?
11:30
18 Eylül 2021

Bazı blok zinciler “oyun, yavaş ve istikrarlı bir şekilde kazanılır” anlayışını benimserken diğerleri tek seferde katlanarak büyümeye inanır. Chainlink‘in (LINK) eski kategoriye girdiğini söylemek yanlış olmaz.

Olası Bir Rallinin Tetikleyicisi Ne Olabilir?

Yazının yazıldığı an itibariyle, CoinGecko verilerine göre piyasa değeri bakımından en büyük 14. altcoin olan Chainlink, bu gelişmiş teknolojiye ayak uydurabilen projelerden biri oldu. Endüstri işbirlikleri ve entegrasyonlar, LINK‘in her bir basamakta büyümesinde etkili oldu. Piyasa değeri en büyük 14. altoinin fiyatı, yine bir yükseliş mücadelesi veriyor. Peki LINK fiyatını yukarı taşıma potanisyeli olan şey nedir?

Oyun Sektörü Rüzgarı

Birkaç ay önce, oyun platformları kurulacağına dair yapılan spekülasyonlar, birçok token fiyatına oldukça olumlu yansımıştı. Axie Infinity, Enjin Coin, Decentraland ve The Sandbox gibi oyun alanında projeler üreten tokenlar da geçmişte çok ciddi fiyat artışları kaydetti. Şans eseri Chainlink’in nakit girişleri ve VRF (Doğrulanabilir Rastgele İşlev) çözümleri, oyna-kazan modeli blockchain tabanlı oyun sektörünün patlamasıyla birlikte doğru zamanda oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ayrıca yakın zamanda Chainlink çözümleri CryptoZoon ve Legends of Bezogia’ya entegre edildi. İlki, piyasa fiyatları hakkında veri sağlayan profesyonel düğümlerden oluşan gelişmiş bir ağdır. İkincisi, akıllı sözleşmeleri destekleyen blok zincirinde birinci sınıf bir rastgele sayı üretecidir. LINK, bu ekosistemin eski oyuncularından biri olmakla beraber, use case (projenin kullanım alanları) bakımından da önemli bir altcoindir. Bu nedenle, bu entegrasyonlar ve teknik geliştirmeler, Chainlink’in büyümesini daha da güçlendirme potansiyeline sahiptir.

Metrikler Yükseliş Tablosu mu Çiziyor?

Son zamanlarda Chainlink de, diğer tüm DeFi L1 coinleri arasında iyi bir yükseliş performansı sergileyebilmek adına büyük bir fiyat mücadelesi veriyor. LINK, kısa bir süre önce iyi bir ticaret hacmiyle 29 dolar direncini test ederek 6 Eylül’den bu yana ilk defa 30-32 dolar fiyat bandına yükseldi ve umutların tamamen tükenmediğini gözler önüne serdi. Bu fiyat hareketinin, yüksek bir ticaret hacmi ile gerçekleşmesine rağmen LINK, 30 dolar fiyat seviyesini koruyamadı. Cahinlik, yazının yazıldığı an itibariyle CoinMarketCap verilerine göre 28,91 fiyat seviyelerinde işlem görüyor. Ancak Chainlink’in ağ büyümesi, Temmuz ortasından bu yana sağlıklı bir yörüngede. Fiyat, grafikte her seferinde daha yüksek dipler oluşturuyor. Bu da LINK adına bir başka olumlu gösterge.

Metrikler yükseliş sinyalleri gösterse de, Chainlink’in olası bir ileriye dönük rallisinin anahtarı, projenin teknolojisi ve ekosistem merkezli gelişmeleri olacaktır.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar