X


Nvidia CEO’sundan Ethereum (ETH) İçin Dikkat Çeken Açıklama

Huang, Ethereum'a güveniyor.
13:51
13 Haziran 2021

Nvidia, özellikle Ethereum (ETH) gibi ağlarda madencilik yapanlar için en önemli şirketlerden birisi. Ethereum ve benzeri ağlarda GPU tabanlı madenciliğin temelini Nvidia’nın ekran kartları oluşturuyor ve son dönemde aslında bu konuda kıtlık bile yaşandığı biliniyor.

Ethereum (ETH), Ünlü CEO’nun Güvenini Aldı

Nvidia tarafından daha önce yapılan açıklamalarda madencilerin talebini düşürmek ve gerçekten oyun oynamak için ekran kartı alanların fırsatlarını arttırmak için bir dizi değişiklik yapılacağı belirtilmişti. Nvidia’nın bu değişiklere örnek gösterdiği ilk unsur ise ekran kartlarının hash gücünün azaltılması olmuştu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Nvidia CEO’su ise şirketin bu açıklamalarından sonra oldukça ilginç bir açıklamada bulundu ve Ethereum’u aslında desteklediğini ortaya koydu. Nvidia CEO’su Jensen Huang, konu hakkında yaptığı açıklamada Ethereum’un yeni versiyonu olarak görülen Proof-of-Stake tabanlı ağı desteklediğini belirtti.

Ethereum “Güvenilirliğini İspat Etti”

Huang, Ethereum’un birçok kişi tarafından güvenilir, kendini kanıtlamış ve geleceğe sahip bir ağ olarak görüldüğünü vurguladı. Birçok insanın DeFi veya başka şeyler için de Ethereum ağına güvendiğini belirten Huang, Proof-of-Stake’in gelmesi için bundan daha iyi bir zaman olamayacağını da ifade etti.

“Proof of Stake konusunda heyecanlı mıyım? Cevap evet! Ben, Ethereum’a olan talebin öylesine yüksek bir seviyeye çıktığını düşünüyorum ki birisinin bir ASIC cihazla bunu yapabilmesinin veya başka bir metot ortaya çıkmasının iyi olacağını düşünüyorum.”

CEO’nun belirttiği alternatif ve ASIC cihazına dayalı olmayan yöntem ise Proof-of-Stake olarak biliniyor. Ethereum ağındaki madencilik bu geliştirme ile tamamen bitecek ve Ethereum 2.0’ye geçiş yapılacak. Bu sene başlatılan sürecin tamamlanması için ise 2021’in sonundan daha çok vakit gerekebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar