X


Novogratz: “ABD Rezerv Liderliğini Kaybediyor”

Mike Novogratz’a göre Amerika biraz daha geç kalırsa rezerv para birimi olma konusundaki liderliğini kaybedecek...
12:00
11 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para endüstrisinde bu sabah itibaren başlayan hareketlilik çoğu analiste göre Çin’den kaynaklanıyor. Amerika hala kripto para endüstrisi ile ilgili düzenlemeler konusunda karışık sinyaller verirken, Çin kendi kripto para birimi ve Blockchain planlarıyla adından sıkça söz ettiriyor.

Kripto Alanına Girmeyen Kaybeder

Galaxy Digital kurucusu ve hedge fon yöneticisi Mike Novogratz, Amerika’nın yavaş yavaş kripto para endüstrisindeki liderlik savaşını ve dolayısıyla tüm dünyanın rezerv para birimi olma statüsünü kaybettiğini ifade etti ve şu açıklamaları yaptı:

Eğer değişen dijital dünyaya geçiş yapmazsak kaybederiz. USD kripto konusunda geri kalıyoruz. Çin çok hızlı bir şekilde geliyor. Fintech konusunda bir adım öndeler. Başkanları Blockchain ile ilgili her şeyi desteklemeye hazır olduklarını söyledi. Dünyanın rezerv para birimi olma avantajını kaybetmek üzereyiz.


Bunun yanında Morgan Creek’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, gelecekteki portföylerin tamamen dijital olacağını dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı:

Gelecekte portföyler %100 dijital varlıklar şeklinde olacak. Yatırımcılar aynı varlık paylarına sahip olacaklar, ancak dijital hisse senetleri, dijital tahviller, dijital para birimleri ve dijital emtialara yatırım yapacaklar.

Hareketlilik Çin Kaynaklı

Blockchain ve kripto para ekosisteminde yaşanan hareketlilik şu an için Çin’in hamlelerinden kaynaklanıyor. Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Çin’in Başkanı Xi Jingping, geçtiğimi günlerde yaptığı açıklamalarda Komünist Parti’nin Blockchain’i önemli yenilikçi gelişmeler konusunda lider teknolojilerden birisi olarak görmesi gerektiğini dile getirdi. Bu açıklamaların ardından Bitcoin’de artışlar yaşandı.

Bilindiği gibi Çin tüm kripto para birimleri ile ilgili kısıtlamalar getireceğini hatta tamamen yasaklayacağını ifade ediyordu. Ancak Çin’in bahsi geçen hamleleri Bitcoin piyasasının hareketlenmesini sağladı.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar