X


NFT Pazar Yeri OpenSea’deki Kullanıcı Şikayetleri Çığ Gibi Büyüyor: Güncel Gelişmeler ve Bildirilen Hatalar!

NFT pazar yeri OpenSea, son günlerde çok sayıda yatırımcı tarafından kullanıcı şikayeti aldı. Kullanıcılar, platformlardaki hataları Twitter hesapları üzerinden bildirerek yatırımcıları uyardı.
13:30
26 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler NFT pazar yeri OpenSea, son dönemlerde oldukça ciddi kullanıcı şikayetleri ile karşı karşıya kaldı. Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, yakın zamanlı bir raporunda, OpenSea’de güvenlik açıkları nedeniyle yüzlerce ETH çalındığını ifade ederken son günlerde de çok sayıda kullanıcı, sosyal medya hesaplarından çeşitli kullanıcı şikayetleri bildirdi.

OpenSea, Kullanıcı Şikayetleri İle Karşı Karşıya

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, yakın zamanlı bir raporunda, popüler NFT pazar yerindeki güvenlik ihlalleri dolayısıyla 300’den fazla ETH‘nin platformdan çalındığını bildirirken, yine yakın bir zamanda OpenSea, kullanıcıların popüler NFT’leri eski fiyatları ile satın alabilmesine neden olan bir hata ile karşılaştı. Bu durumdan istifade eden kullanıcılar, Bored Ape Yacht Club başta olmak üzere çeşitli koleksiyonlardan NFT’leri eski liste fiyatlarından satın alarak ardından bu NFT’leri güncel fiyatlarından sattı.

OpenSea’de Kullanıcı Hataları

Özellikle son günlerde çok sayıda Twitter kullanıcısı, popüler NFT pazar yeri OpenSea’deki hataları bildirdi. Twitter’da “wadsofcrypto” kullanıcı adını kullanan bir yatırımcı, henüz listelenmeyen bir NFT’sinin 3,5 ETH’ye satıldığını gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı.

“Helloimmorgan” kullanıcı adını kullanan bir başka yatırımcı da, Twitter hesabından yaptığı paylaşımı ile “NFT Recovery Bot” adlı bir hesabın, çok daha yüksek bir miktara yeniden satmak üzere çok sayıda NFT topladığını bildirdi. Ardından aynı kullanıcı, OpenSea’nin NFT’lerini kaybeden yatırımcılara ulaştığını, ancak bu yatırımcılara herhangi bir tazminat vermeden önce de imzalamaları adına çeşitli belgeler verdiğini öne sürdü.

Çok sayıda yatırımcı, son günlerde Twitter hesapları üzerinden OpenSea‘ye ilişkin çeşitli hatalar bildirdi. Popüler NFT pazar yeri OpenSea, oldukça ciddi kullanıcı şikayetleri ile karşı karşıya kaldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar