reklamı kapat

NEO’dan Yeni Ortaklık Ve Proje

15 Mayıs 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

5 Mayıs’ta yapılan açıklamada NEO Global Capital ve Funbushi Capital arasında NEO’nun İsim Servisleri Projesi (NNS) için ortaklık kurulduğu duyuruldu.

NNS NEO tarafından NEO Blockchain’i için geliştirilen dağıtık, açık kodlu ve genişletilebilir alan ismi sistemi olarak tanımlanabilir. Sistemin temel amacı cüzdanlar için kullanılan anlamsız adları daha anlaşılır hale getirmek. NNS kullanıcıları cüzdan isimlerini veya akıllı sözleşmelere verilen isimleri değiştirebilecek.

NEO Global Capital Blockchain projelerine odaklanmış bir yatırım firması. Desteklediği projeler arasında Zilliqa, Ontology, Switcheo, Moonlight, Poin-to-point ödeme ağı ve Trinity bulunuyor.  NEO Global Capital, NEO Vakfı’nın yatırım kolu olarak çalışıyor ve NEO ekosisteminin gelişimine katkıda bulunabilecek projelere yatırım yapıyor. Funbushi Capital ise 2015 yılında kuruldu ve şimdiye kadar çoğunluğu Blockchain projelerine olmak üzere 50 milyon doların üstünde yatırım yaptı. Ayrıca Funbushi Capital NEO’nun ana node’larından birine sahip ve NEO Blockchain’inin test sürümlerinden birinin çalışmasını sağlıyor.

Ortaklık sayesinde sağlanan geliştirmeler sonucunda NEO kullanıcıları alan adlarını ve açık anahtarlarının adlarını kendileri verebilecek. Bu sayede Blockchain geliştirmelerine bir yenisi daha eklenmiş olacak. NEO’nun varlık planlamaları göz önünde bulundurduğumuzda, varlıkların etiketlenmesinin ve adlandırılmasının ekosistem içerisindeki iletişimin gelişmesi açısından büyük öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

NEO şu anda en değerli 11. kripto para konumunda. Bu yazının yazıldığı sıralarda 64 dolardan işlem görüyor. NEO şubat ayında hızla değer kaybedip nisan ayında az da olsa toparlamıştı. NEO sürekli gelişen bir ekosistem, bu yüzden NEO’yla ilgili gelişmeleri yakından takip etmekte fayda var.

Kaynak: ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER