X


Consensus 2018: ABD’li Düzenleyiciler Elini Çabuk Tutmalı

09:00
15 Mayıs 2018

Consensus 2018 tüm hızıyla devam ediyor. Blockchain sektöründeki yatırımcılar ABD’li düzenleyicilere daha fazla şeffaflık çağrısında bulundu.

Bu yıl inanılmaz bir katılımla gerçekleşen etkinlikte konuşmacılar tarafından verilen ilk mesajlardan biri, “ABD Blockchain şirketlerini elinde tutmak istiyorsa biraz aceleci davranmalı” oldu. İfade Future/Perfect Ventures kurucusu Jalak Jobanputra, ARK Invest CEO’su Catherine Wood ve ConsenSys kurucularından Kavita Gupta tarafından dillendirildi. Üçlüye göre bu alanda herhangi bir adım atılmazsa yenilikçi girişimler kendilerini güvende hissedebileceği yeni bir ülke aramaya başlayabilir. ConsenSys kurucu ortaklarından Kavita Gupta:

SEC elini ne kadar çabuk tutarsa şirketlerin ABD’de kalması o kadar kolaylaşır.

ARK Invest CEO’su Catherine Wood ise finansal düzenleyicilerin bu konuda ortak çalışma yapması gerektiğini savunuyor. Wood, Bitcoin ve Altcoin’lerin böylesine güvensiz bir ortamda daha fazla borsada yer alıp almayacağından emin değil. Future/Perfect Ventures kurucusu Jalak Jobanputra ise ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu ve SEC’in sektördeki sorunlara çözüm getirme olasılığının çok düşük olduğunu düşünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Konuşmacılar ayrıca Blockchain yatırım fırsatları konusunda da düşüncelerini paylaştılar. Jobanputra’ya göre hem gelişmiş hem de gelişmemiş ülkeler bu yeni teknolojiden faydalanmak üzere çalışmalarını sürdürüyorlar.

ABD gibi gelişmiş ülkelerde bile hala daha tam olarak dijitalleşememiş endüstriler var. Blockchain teknolojisi gelişmiş bir dünyada daha verimli olabilir.

Wood diğer yandan makine öğrenimi, derin öğrenme ve enerji konusuna da vurgu yaptı.

Gelecekte hemen hemen dokunduğumuz her şey Blockchain teknolojisiyle çalışacak.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar