reklamı kapat

NEO3 Preview1 TestNet’i Dün Başladı

NEO3’teki ana güncellemelerin paylaşılacağı Preview1 başlatıldı.
13:00
18 Eylül 2019

Cointelegraph’ın haberine göre NEO, geliştirici topluluklarını NEO3‘teki ana güncellemelerle tanıştırmak isteyen NEO3 Preview1 platformunun test aşaması olacak pilot uygulamalarını dün başlattı.

NEO3 TestNet

Cointelegraph’ın 17 Eylül’de paylaştığı resmi bir basın bültenine göre, NEO Global Development (NGD), NEO3 Preview1 yapısını piyasaya sürdüğünü açıkladı.

NEO3’ün resmi ve orijinal sürümü önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olsa da Preview1 platformdaki değişikliklere ve bazı büyük güncellemelere dair birkaç ipucu veriyor. Preview1’in piyasaya sürülmesinin ardından açıklamalar yapan NEO Kurucusu Erik Zhang şu ifadeleri kullandı:

NEO3 Preview1 pilot uygulamaları sayesinde yeni nesil internetin yanı sıra akıllı bir ekonomiye ulaşmak için kritik öneme sahip olduğunu düşündüğüm büyük ölçekli ticari uygulamalar sağlama hedefimiz doğrultusunda ileriye doğru adım atmış olduk. Bu ilerlemeyle NEO3’ün mevcut engelleri aşmasını ve eşsiz istikrar, verimlilik ve optimize edilmiş bir geliştirici deneyimi sunmak için geliştirilmesini daha da hızlandırmayı amaçlıyoruz.

NEO ve Ontology

Temmuz ayında ortaya çıkan haberlere göre, Çin merkezli Blockchain platformları Ontology ve NEO yeni nesil internetin gelişimini teşvik etmek amacıyla birlikte çalışabilir bir protokol oluşturmak için ortaklık kurduklarını belirtti. İki Blockchain teknoloji firmasının, her iki şirketin de güçlü yanından faydalanabilecek bir birlikte çalışabilirlik protokolüne dayanan açık kaynaklı ve küresel bir çapraz zincir platformu kurmaya niyetli oldukları bildirilmişti.

Öte yandan bundan yaklaşık bir ay önce NEO platformu yaptığı bir açıklamayla ölçeklenebilirliği geliştirmek için Celer Network’ün (CELR) iki katmanlı ölçeklendirme protokolünü entegre etmeyi düşündüklerini dile getirmişti. O dönemde yapılan açıklamalarda NEO‘nun Eco Growth projesinin müdürü John Wang, Celer entegrasyonu ile ilgili görüşmelerin sürdüğünü ifade etmişti. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun