Reklam

Altcoin Sezonu Sonunda Başladı Mı?

Çok uzun zamandır beklenen altcoin sezonu sonunda başladı mı?
11:03
18 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasaların 2019 yılı başından bu yana yükseliş eğilimi sergilediğini biliyoruz. Ancak bugüne kadar genel itibariyle Bitcoin çok iyi performans sergilerken altcoin’ler Bitcoin’e göre nispeten daha düşük performanslı grafikler çizmişti. Ancak bugün altcoin’lerde ciddi artışlar yaşandığını görüyoruz.

XRP %15 Arttı

Genel itibariyle bir piyasa taraması yaptığımızda altcoin’lerin neredeyse tamamının yeşil renkte seyrettiğini görüyoruz. Yazının yayıma hazırlandığı sırada piyasa hacmi bakımından üçüncü sırada yer alan Ripple’ın %15,78’lik bir artışla 0.305 dolar seviyesinden işlem gördüğünü dile getirebiliriz. XRP Türk borsalarında ise yazının yayıma hazırlandığı sırada yaklaşık olarak 1.76 TRY’den işlem görüyordu.

Bilindiği gibi XRP yatırımcıları, Ripple’ın oldukça önemli girişimlerinin ardından artışlar yaşanmasını beklemiş ancak uzun zamandır bu artış gerçekleşmemişti. Bugün sergilenen güzel performansla XRP yatırımcılarının yüzü gülmüş oldu.

Ripple’ın yanı sıra piyasa hacmi bakımından onuncu sırada yer alan Steller da (XLM) son yirmi saat içinde %16,46’lık artışla 0.068 dolardan işlem görüyordu. Stellar son olarak Stellar Development Foundation’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile mesajlaşma uygulaması Keybase ile ortaklık imzaladığını ve ortaklığın sonucu olarak 2 milyar adet Stellar Lumens (XLM) airdrop’u yapacağını ifade etmiş ve gündemde yer almıştı.

Ethereum’da FOMO Mu Başladı?

Piyasa hacmi bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum da (ETH) iyi performans sergileyen altcoin’ler içinde ilk sıralarda yer alıyor. Daha önce bu haberimizde sizlerle paylaştığımız gibi bazı piyasa uzmanları Ethereum’da FOMO başladığını düşünüyor ve bunun sonucunda fiyatın 500 dolara kadar ulaşabileceğine inanıyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada ETH %8,03’lük artışla 214.83 dolardan işlem görüyordu. Ethereum Türk borsalarında ise yaklaşık olarak 1.246 TRY’den işlem görüyor.

Bunların yanında ilk onda yer alan diğer kripto paralara baktığımızda lider kripto para Bitcoin’in yalnızca %0,03’lük artış sergilediğini görüyoruz. Binance Coin son yirmi dört saatte gösterdiği yaklaşık %7’lik artışla yatırımcısını sevindiren altcoin’lerden oldu.

Ayrıca Bitcoin Cash %5,56, Bitcoin SV %5,11 ve Litecoin %3,95’lik artış sergileyerek güzel performanslar göstermiş oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar