Son Dakika: VanEck Bitcoin ETF Başvurusu Geri Çekildi!

Özet

  • VanEck/SolidX Bitcoin ETF başvurusu geri çekildi.
06:01
18 Eylül 2019

Kripto para yatırımcılarının heyecanla beklediği ve en umutlu olduğu ETF başvurularından birisi olan CBOE’nin VanEck/SolidX Bitcoin ETF Başvurusu, CBOE tarafından geri ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun kararı beklenmeden geri çekildi.

Bitcoin ETF’sinde Sıcak Gelişme

SEC 17  Eylül tarihinde yayınladığı bir bildiride CBOE’nin VanEck/SolidX Bitcoin ETF’si için yaptığı başvuruyu 13 Eylül tarihinde geri çektiğini açıkladı. Yapılan açıklamada bunun nedeni belirtilmese de, bunun CBOE’nin kurumlar için Bitcoin ETF’sinin limitli bir versiyonunu piyasaya sürmesinden haftalar sonra gelmesi kafada soru işaretleri oluşturdu.

SEC, daha önce aldığı kararlarda VanEck ETF başvurusu için zaten erteleme kararı kullanmıştı ve 18 Ekim tarihinde bunu ya tamamen reddedecek ya da kabul edecekti. VanEck’in dijital varlıklar stratejisti Gabor Gurbacs yapılan geri çekme eylemine rağmen Bitcoin ve Bitcoin odaklı finansal yeniliği desteklemeye kendilerini adadıklarını vurguladı. Gurbacs şu an için piyasaya fiziksel, likit ve sigortalı bir ETF getirmenin hala ilk öncelikleri olduğunu belirterek, her gün bir adım ileriye gitmek konusunda regülatörler ve piyasa katılımcıları ile çalıştıklarını da itiraf etti.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar