X


NBA Efsanesi Shaquille O’Neal, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi pivotlarından biri olarak anılan Hall of Fame Shaquille O'Neal, NFT sektörüne giriş yapıyor.
15:00
13 Ekim 2021

4x NBA şampiyonluğu yaşamış ve 15x NBA All-Star seçilmiş olan Shaquille O’Neal, NFT dünyasına Eras of Dominance koleksiyonu ile adım atıyor. Ethernity Chain platformu ile anlaşan Shaq, kariyeri boyunca inanılmaz anları konu alan NFT koleksiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Eras of Dominance Geliyor

NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi pivotlarından biri olarak anılan Hall of Fame Shaquille O’Neal, NFT sektörüne giriş yapıyor. Kariyeri boyunca ligi domine eden Shaquille O’Neal, özel anlarını NFT formatına çeviriyor. 4 bölümden oluşan NFT koleksiyonu, kariyeri boyunca oynadığı takımlarda en önemli başarılarını konu alıyor. Koleksiyonun yaratıcısı ise Avustralyalı sanatçı Justin Maller.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Eras of Dominance koleksiyonu, 15 Ekim tarihinde piyasaya sürülecek. Toplamda 2.633 NFT bulunurken müzayede yöntemi ile alıcılar belirlenecek. 4 bölümden oluşan NFT koleksiyonu, nadirlik derecesine göre sıralanıyor.

Yalnızca bir adet bulunan Peak Dominance adlı NFT’nin sahibi, Shaquille O’Neal ve Justin Maller ile Atlanta’da bir akşam yemeğine davet edilecek. Bunun yanı sıra diğer NFT sahipleri arasından rastgele seçilen şanslı kişileri Shaquille O’Neal’ın ayakkabısı, imzalı forması ve daha birçok hediye bekliyor.

NBA ve NFT

Dapper Labs’ın ürünü NBA Top Shot, bu alanda ilkleri temsil ediyor. NFT örneklerinin biraz daha eskiye dayanmasına rağmen bu alanda ilk büyük çaplı etkinlikleri düzenleyen NBA Top Shot, sektörde gündemi yakalayamasa da ilk temsilciler arasında yer alıyor.

İnanılmaz derecede rakamların gündem olduğu NBA, NFL’in ardından Amerika’nın en büyük ikinci spor organizasyonudur. Avrupa’daki spor organizasyonlarına nazaran burada ateşli bir taraftar topluluğu bulunmuyor ancak insanlar eğlence adına tüm etkinliklere mesai harcıyor ve büyük ilgi görüyor. Reklam gelirleri, marka anlaşmaları ve ürün satışları boyutlarının inanılmaz dereceye ulaştığı bu alanda NFT‘lerin varlığını sağlamlaştırması, sektör adına oldukça önemlidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar