X

Binance CEO’su CZ Yeni Stratejiyi Açıkladı: Fan Token Platformu Oluşturuldu

Binance, fan token platformunu duyurdu.
14:24
13 Ekim 2021

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, fan token platformu oluşturdu. Binance, İtalya ligi ekiplerinden LAZIO ile çok yıllı ortaklık anlaşması yaptığını açıkladı.

Fan Token Adımı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, gün içerisinde Twitter takipçilerine önemli bir soru yöneltti. CZ, “Crypto, CEX, ICO/IEO, DeFi, NFTs, GameFi, Metaverse, ve sonra … sıradaki ne?” sorusunun cevabını birkaç saat sonrasında cevapladı. CZ’nin cevabı iki kelimelik net bir alandı: Fan Token‘lar.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Binance, LAZIO ile çok yıllı bir ortaklık yaptığını duyurdu. Binance Fan Token platformu, taraftar deneyimine güç veren, markaları ve ekipleri dünya çapındaki hayranlarla buluşturan bir programdır. Binance, taraftar kitleleriyle etkileşime geçmek ve marka deneyimleri oluşturmak için Binance Launchpad aracılığıyla operasyonu yürütüyor. Ayrıca Binance, Lazio’nun resmi forma sponsoru oldu.

Kripto para Türkiye topluluğunun tanınan isimleri, fan token adımının önemini vurguladı. Fan token sektörünün büyümesi adına Binance, inanılmaz bir hamle yaptı. Önde gelen Blockchain platformu Socios‘un en popüleri olduğu alana Binance gibi bir devin dahil olması fan token’ların geleceği açısında oldukça kritik.

Popüler Fan Token’lar

Ülkemizde de Galatasaray, Fenerbahçe, Alanyaspor, Başakşehir, Trabzonspor ve daha birçok takımın fan token’ı bulunuyor. Binance, hali hazırda spot piyasada Barcelona, Paris Saint Germain, Atletico Madrid, AC Milan gibi takımların fan token’larını listeliyor.

Binance çalışmalarının fan token’lara odaklanması, bir boğa sinyali olarak algılanabilir. Gelecekte fan token‘ların dikkatle takip edilmesi ve Binance fan token platformunun yakından izlenmesi beklenecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar