MVRV Ölçümü, Ethereum Fiyatının İkiye Katlanacağı Tarihi Gösterdi!

Zincir içi ölçümlerine göre ETH fiyatı 7 hafta sonunda 5.000 doları görebilir.
22:28
14 Nisan 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

En popüler ikinci kripto para birimi olan Ethereum, MVRV ölçümlerine göre 7 haftalık süre içerisinde değerini ikiye katlayabilir. Bununla birlikte Ethereum fiyatı gün içerisinde 2.400 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini geliştirdi. ETH fiyatı yıl başından bu yana hali hazırda 3 kat artmış olsa da uzmanlara göre yükseliş trendi devam edebilir.

Ölçümler ETH Fiyatının Ulaşabileceği Noktayı Gösterdi

Ethereum fiyatı, haberimizin hazırlandığı sırada 2.300 dolar seviyelerinden işlem görürken ortalama ETH alış fiyatı olarak tanımlanan “realized price” değeri inanılmaz seviyeleri gördü. Glassnode tarafından hazırlanan “realized price” değeri 802 dolar ortalama alış fiyatı baz alınarak hesaplanan ETH fiyatının 6 kat artabileceğini görüldü. Bununla birlikte, mevcut piyasa değerini gerçekleşen arza bölerek hesaplanan MVRV ölçümü de bu olasılığı doğruladı.

MVRV ölçümüne göre popüler kripto paranın mevcut yükseliş trendi devam ederse önümüzdeki ayın sonunda, ETH fiyatı %71’lik bir artışla 4.010 dolar seviyesine ulaşabilir. Ayrıca “realized price” değerinin piyasaya daha fazla alıcının girmesiyle artması bekleniyor. Bu durumda “realized price” değeri 1.014 dolar seviyesini ortalama alış fiyatı olarak hesaplarken ETH fiyat beklentisini de 5.000 doların üzerine kadar çıkarabilir.

Ethereum 7 Haftalık Süre İçerisinde 5.000 Doları Görebilir Mi?

Bu tahmin, özellikle Bitcoin ve Ethereum’un güncel boğa koşusu ile ilişkilendirildiğinde gerçekleşme ihtimali olan bir öngörü olarak göze çarpıyor. Bununla birlikte teknik veriler ile hesaplanan bu ölçümler yukarı yönlü fiyat trendi ile desteklendiğinde özellikle dikkate alınmalıdır. En popüler ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un 1 ay içerisinde 5.000 dolar seviyelerini görebileceği iddiası kulağa çılgınca gelebilir. Ancak bir yıl önce bugün ETH fiyatının 159 dolar olduğunu belirtmekte fayda var. Son olarak, hiçbir tahmin senaryosunun garantisi yoktur.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar