Moonriver Coin Nasıl Alınır?

Moonriver Coin Nasıl Alınır?
20:00
8 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Moonriver Coin (MOVR), Moonriver platformunun çok işlevli yerel kripto para birimidir. MOVR; yönetim, teşvik mekanizması, ağ işlem ücretleri dahil olmak üzere birçok önemli işlevin gerçekleştirilmesini sağlar.

Moonriver Coin (MOVR) Nedir?

Moonriver, Kusama’da çalışan Ethereum uyumlu akıllı bir parachain’dir. Kalıcı olarak teşvik edilen bir ağ sağlayıcısı Moonbeam ile birlikte sürdürülen bir ağ oluşturulması amaçlanmıştır. Yeni kod, gerçek ekonomik koşullar ile test edilip doğrulanabilirliği için Moonriver’a gönderilir. Kanıtlandığında aynı kod Polkadot’taki Moonbeam’e gönderilir. Bunu tam bir EVM uygulaması, Web3 uyumlu bir API ve Moonriver’ı mevcut Ethereum ağların bağlayan köprüler inşa ederek yapar.

Geliştiricilerin mevcut Solidity akıllı sözleşmelerini ve dApp ön uçlarını minimum değişiklikle Moonriver’a dağıtmasına imkan tanır. Merkezsiz bir akıllı sözleşme platformu olarak Moonriver, çalışması adına bir yardımcı program token’ı gerektirir. MOVR, Moonriver tasarımının merkezinde yer alırken temel işlevsellikten ödün vermeden kaldırılamamak üzerine yaratılmıştır.

Moonriver token kullanımları şunları içerir:

Akıllı sözleşmenin gas ölçümü desteklenmesi, platformun üzerinde çalışabileceği merkezsiz bir düğüm altyapısının oluşturulması konusunda teşvik ve mekaniği güçlendirmek, yönetim hakkında öneriler üretmek, üyeleri seçmek, oy kullanmak dahil olmak üzere zincir üstü yönetim mekanizmasını kolaylaştırmak, ağ işlem ücretlerini ödeme adına kullanılır.

MOVR Nereden Alınır?

Moonriver Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. MOVR Coin; Binance platformunda MOVR/BTC, MOVR/BNB, MOVR/USDT ve MOVR/BUSD paritelerinde işlem görüyor. MOVR Coin, bu rehberin hazırlandığı sırada 420 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Moonriver Coin satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya fiat para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen dört pariteden de MOVR Coin satın alabilirsiniz. MOVR/BUSD işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir. MOVR/BUSD arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından MOVR Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar