reklamı kapat

“MoneyGram XRP Ortaklığı, Libra’dan Daha Büyük Bir Gelişme”

Ripple CEO’su MoneyGram ortaklıkları hakkında açıklamalar yaptı.
15:00
10 Ağustos 2019

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, geçtiğimiz haziran ayında MoneyGram ile gerçekleştirdiği 30 milyon dolarlık ortaklığın ardından çok sayıda yatırım aldıklarını ifade etti.

Yahoo! Finance, 9 Ağustos’ta yayınladığı raporunda dünya çapındaki en büyük ikinci ödeme şirketi olan MoneyGram ile anlaşma yapan Ripple’ın, iki yıl içerisinde yatırımlarını 20 milyon dolar kadar arttırabileceğini açıkladı.

MoneyGram xRapid Kullanacak

3 Ağustost’ta MoneyGram CEO’su Alex Holmes tarafından yapılan açıklamalara göre, Ripple’ın xRapid ürününü kullanmaya başladı.

XRP token’ı kullanarak bir para biriminde gönderilen paranın hedef para birimine anında dönüştürülmesini kolaylaştırmak için kullanılan xRapid, Ripple’ın Santander, Standard Chartered ve American Express gibi diğer ortakları tarafından henüz kullanılmıyor.

Bunun yanında Yahoo! Finance ile yaptığı röportajda Garlinghouse, MoneyGram’ın xRapid teknolojisini kullanması için ayrı bir rüşvet verdikleri iddialarını şu şekilde reddetti:

Bunu bir rüşvet olarak nitelendirmezdim. Kullanıma başlayan müşteri sayımızda çok fazla artış yaşıyoruz ve bu değeri hak ediyoruz. Bunu hızlandırmak istiyorsak, bazıları tarafından bir rüşvet olarak algılanabilecek ve nitelendirilebilecek şeyler yapma seçeneğine sahibiz.

“Bu Büyük Bir Mesele”

Garlinghouse yaptığı açıklamalara göre MoneyGram ortaklığı, bu ölçekteki bir üründe kripto para birimlerinin ilk kullanım durumlarından birini temsil ediyor. CEO, konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor:

Bu büyük bir mesele. Eğer şu anda bir bahis yapabilseydim bir yıl sonra MoneyGram ortaklığının, Libra whitepaper’ından daha fazla olumlu sonuç doğuracağına iddiaya girerdim.

Ripple ile MoneyGram, 17 Haziran’da yaptıkları açıklama ile ortaklığa vardıklarını duyurmuştu. İki firmanın ortaklığın detaylarını bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.