X


Ripple’dan Dev Ortaklık! XRP Yükselişe Geçecek Mi?

Ripple, MoneyGram ortaklığını açıkladı!
09:00
18 Haziran 2019

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP‘nin arkasındaki blockchain yazılım ve ödeme ağı firması Ripple, 17 Haziran tarihinde yaptığı bir duyuru ile belki de tarihindeki en büyük ortaklıklardan birisine imza attığını açıkladı.

XRP Kullanımı Rekor Kırabilir

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse tarafından da açıklanan habere göre Ripple , MoneyGram firması ile iki yıl sürecek bir stratejik ortaklığa imza attı. Ripple bu sayede MoneyGram’ın sınır ötesi ödeme ve döviz tasfiye işlemlerinde küresel ortağı olacak ve bu işlemler için XRP kullanacak.

1940 yılında kurulan ABD merkezli MoneyGram dünyanın en büyük para transfer firmalarından birisi ve bu firmanın küresel işlemlerinde XRP kullanması, en büyük üçüncü kripto para birimini beklenmeyen seviyelere kadar taşıyabilir.

Ripple özellikle içerisinde XRP kripto para birimi kullanılan xRapid ürünü ile öne çıkmakta ve MoneyGram da bu ortaklıkta xRapid ürününden faydalanacak. Söz konusu ödeme hizmeti ortalama bir para transferinin iki ile üç saniyede tamamlanmasını sağlarken, geleneksel yöntemlerde bu 15 dakika ile 1 saat kadar sürebilmekte.

XRP bu haber sonrası 0.47 dolara kadar çıksa da hafif bir düzeltme ile basın saatine göre 0.45 dolardan işlem görmekte. Bir uzman ise XRP’nin yakında 100 kat artabileceğini düşünmekte. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar