X


Monetha Coin Nasıl Alınır?

Monetha ödeme platformu Ethereum Blockchain üzerinde çalışır ve işlemlerde güven, itibar ve şeffaflığın e-ticaretin temel unsurları olduğu inancıyla oluşturuldu.
09:57
16 Mart 2021

Monetha, kullanıcıların verilerinizin değerini kullanmasını sağlarken, dijital dünyadaki etkileşimlerinizi kolaylaştırmak ve korumak için tasarlanmış bir dijital kimliktir.

Monetha (MTH) Nedir?

Monetha ödeme platformu Ethereum Blockchain üzerinde çalışır ve işlemlerde güven, itibar ve şeffaflığın görünmez ancak e-ticaretin temel unsurları olduğu inancıyla oluşturulmuştur. Monetha ekibi, mevcut e-ticaret ekosistemini işlevsel olarak görüyor, ancak sonuçta hem işletmelerin hem de müşterilerin çıkarları açısından kusurlu bir sistem olduğu düşünülüyor. Monetha, ekibinin whitepaper’da belirlediği dört ana soruna çözüm bulmayı hedefliyor. Bu dört ana sorun ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Ticari işlemlerde güvene dayalı doğrulama sistemi eksikliği
  • Uzun ve pahalı ödeme işlemleri
  • Ethereum tabanlı ekonominin zayıf bilgisi ve erişilebilirliği
  • E-ticarette dolandırıcılık yaygınlığı

Monetha’nın çözümü, her bir ticari işlemi kaydetmeyi ve hem işletmelerin hem de müşterilerin iş yapmadan önce birbirlerini “doğrulamalarını” mümkün kılar. Monetha, güven oluşturmak için bir satıcının geçmişini kullanıcı tarafından kolayca kontrol edilebilir hale getirmek istiyor. İşletmelerin önceki kayıtları bir kalite mührü görevi görür ve her satıcının yeni bir müşteri kendisine her yaklaştığında güven açısından test edilmesine gerek yoktur. Monetha ekibi, bugün güvenin nadir bulunan bir durum olduğuna ve çok kolay bir şekilde yok edilebileceğine inanıyor. İtibar, satıcının Monetha’nın yardımıyla platformlar arasında “aktarabileceği” başka bir soyut durumdur.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Monetha’nın birçok hedefinden biri, geleneksel e-ticaret sistemlerinde popüler olan normal ve “gizli” ücretlerin sayısını azaltmaktır. Bu nedenle, Monetha ayda toplam işlem değerinin yalnızca %1,5’ini alır. Ayrıca Monetha, işletmelerin standart bir işlem ücreti ödedikten sonra parayı geri göndermesine izin vererek yüksek ters ibraz ücretlerinden kurtulmak istiyor.

Monetha yerel kripto para birimi MTH coin aracılığı ile satıcılara ve müşterilere çeşitli avantajlar sunuyor:

  • Minimum ücret yok
  • Üçüncü taraf ödeme işlemcileri tarafından belirlenen bekletme süresi yoktur.
  • Döviz kuru ücreti alınmaz
  • Monetha platformundaki her satın alma, alıcıyı, sadakat havuzunun bir parçası olan Monetha token’larındaki (MTH) işlem değerinin %0,2’si ile ödüllendirir.
  • Monetha token’ları, kredi kartı puan ödüllerine benzer şekilde, 6 aylık bir süre içinde Monetha cüzdanıyla yapılan satın alımlar için kullanılabilir.

Monetha, yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 15,395,659 dolar 771. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 0,0382 USD ile işlem gören Monetha Coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 1,523,761 olduğu belirtilebilir.

Bitcoin karşısında 0.0000006992 BTC ile işlem gören Monetha Coin, 13 Mart 2020 tarihinde 0,0031 dolar ile dip seviyeyi görürken 11 Ocak 2018 tarihinde 0,6467 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 402,400,000 adet Monetha Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimumda da 402,400,000 Monetha coin olduğu ifade ediliyor.

MTH Coin Nereden Alınır?

MTH Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

MTH Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından MTH Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) alarak MTH işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar