X


Monero Nasıl Alınır?

Gizlilik odaklı kripto para birimi Monero nasıl satın alınır?
18:11
20 Ağustos 2020

Monero (XMR), kullanıcılara yüzde 100 oranında gizlilik sunan bir gizlilik odaklı kripto para birimidir. Gizlilik odaklı kripto para birimleri arasında en çok kullanılan ve toplam piyasa değerine göre de en büyük coin olan Monero Türkiye içerisinde de bir hayli popüler ve kullanılır durumda.

Monero fiyatı da kullanıcıların gizlilik ihtiyaçlarına bağlı olarak değişmekte ve ne kadar fazla kişi Monero alırsa veya Monero coin yorumları ne kadar artarsa fiyat ve Monero’nun kullanım oranı da buna göre değişiyor. Peki gizlilik odaklı olmasına rağmen en çok bilinen ve kullanılan kripto paralardan birisi olan Monero Coin nedir ve Monero coin yorumları bu proje hakkında neler gösteriyor?

Monero Coin Nedir?

Monero nedir ve Monero’nun nasıl ortaya çıktığı sorularının cevabı, kullanıcıların Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin en büyük eksikliği olan %100 gizlilik olarak verilebilir. Bitcoin ilk piyasaya sürüldüğünde her ne kadar gizlilik sunan bir kripto para birimi olarak tanıtılsa da bunun bazı bilgileri sızdırdığı ve blockchain kullanımı nedeniyle çok fazla şeffaflık sunduğu bilinmekteydi.

Bir kullanıcı herhangi bir BTC cüzdanının kime ait olduğunu öğrenebilirse söz konusu kişinin bütün kripto para ile ilgili mali kayıtlarını kolaylıkla görebilir. Bu da Monero coin gibi gizlilik odaklı kripto paralara olan ihtiyacı körükledi ve Monero ortaya çıktı.

Monero Satın Al

Monero, ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance üzerinden kolaylıkla ve sadece birkaç adım atarak alınabilir.

Binance üzerinden Monero almak için atmanız gereken adımlar ise şunları:

  • XMR satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından USDT’yi yani Tether’i işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna XMR yazın ve altta açılan XMR/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “XMR AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek XMR alma işlemini tamamlayın.

Yukarıda gösterilen birkaç basit adımı takip ederek XMR coin alabilirsiniz. Monero Türkiye içerisinde de bir hayli bilinen ve kullanılan bir kripto para birimi konumundadır

Monero Alım Satım

XMR aldıktan sonra bunu isterseniz yatırım, isterseniz de çeşitli ürün ve hizmet alımı için kullanabilirsiniz. Kripto para piyasasının ilk yıllarında XMR gibi gizlilik odaklı kripto paralar çoğunlukla “yasa dışı alımlar” için kullanılsa da artık durum bundan farklı.

Çok fazla meşru kurum da XMR alım satımını kabul etmekte ve XMR ile ürün alımı mümkün. Buna ek olarak eğer yatırım için XMR alıyorsanız da Binance üzerinden istediğiniz zaman XMR satışı yapabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar