X


Minneapolis FED Başkanı Kriptoları Eleştirdi: Cardano Kurucusu Sessiz Kalmadı!

Neel Kashkari yaptığı son açıklamalarda, kripto para endüstrisinin sadece pump and dump hareketlerinden ibaret olduğunu ifade etti.
11:00
24 Ağustos 2021

Kripto para birimleri ile ilgili yapılan orantısız eleştirilere ve haksız söylemlere ekosistem alışmış olsa da hala bu gibi açıklamalar karşısında sinirler geriliyor gibi görünüyor. Son olarak Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı Neel Kashkari kripto para birimleri ile ilgili orantısız eleştirilerde bulundu ve Cardano kurucusu Kashkari’ye cevap verdi.

“Kripto Ekosistemi Dolandırıcılarla Dolu”

Neel Kashkari yaptığı son açıklamalarda, kripto para endüstrisinin sadece pump and dump hareketlerinden ibaret olduğunu ve bu sebeple de deneyimsiz yatırımcıları kandırmak isteyen “dolandırıcılarla” dolu olduğunu dile getirdi. Kashkari’nin Twitter üzerinden yaptığı bu açıklamalar kripto para birimi alanından büyük tepki çekti.

Proof-of-stake blok zinciri projesi Cardano’yu yaratan IOG CEO’su Charles Hoskinson ise Kashkari’ye verdiği yanıtta, Federal Rezerv’in korkunç para basma politikasına değindi. Hoskinson’a göre hükümet tarafından manipüle edilemeyen sağlam paraya karşı insanların inancı günden güne artıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ekonomik Özgürlük ve Bitcoin

İnsan Hakları Vakfı’nın baş strateji sorumlusu Alex Gladstein da bahsi geçen açıklamalara verdiği yanıtta, Bitcoin’in Küba, Nijerya ve Etiyopya gibi ülkelerde insanların ekonomik özgürlüğü yeniden kazanmalarına ve yolsuzlukla mücadele etmelerine nasıl yardımcı olduğunu gösteren çok sayıda makale paylaştı.

Bunlara ek olarak Kashkari uzun zamandır kripto para birimine karşı olan tavrı ile tanınıyor ancak son zamanlarda bu tavrını sertleştirdiği görülüyor. Popüler isim yaptığı bir açıklamada, tüm kripto para birimlerinin yüzde 95’inin aldatıcı ve kafa karışıklığı sebebi olduğunu ifade etmişti.

Öte yandan Kashkari, ABD merkez bankasının, ülke ekonomisini desteklemek için sınırsız olarak para basabileceğini dile getirdiği bir açıklaması sonrasında da herkes tarafından tanınır hale gelmişti. Eleştirmenler eğer böyle bir durum gerçekleşirse, Fed’in daha yüksek enflasyona yol açan pervasız para politikası kararlarının yükünü vatandaşların omuzlaması gerektiğini iddia ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar