X


Milyarder Yatırımcı Bitcoin (BTC) Performansını Etkileyici Bulduğunu Aktardı

Ray Dalio, enflasyondan korunmak için altın ve Bitcoin konusunu ele aldı.
17:00
6 Ocak 2022

Başarılı hedge fonu yöneticisi Ray Dalio, 2022 yılı adına lider kripto para birimi Bitcoin öngörülerini aktardı. Dalio, Bitcoin’in yükselişini sürdürmesini beklerken bu durumu üç ana nedene bağladı.

Ray Dalio’nun Görüşleri

The Investors Podcast gerçekleştirdiği yakın tarihli bir röportajda Ray Dalio, enflasyondan korunmak için altın ve Bitcoin konusunu ele aldı. William Green’ın sunuculuğu üstlendiği programda sıradan bir kişi için mantıklı kripto yatırım dağıtımının ne olduğu tartışıldı. Ray Dalio, milyader Bill Miller’ın %1 ila %2’nin doğru dağılım olduğu yönündeki önerisinde katıldığını aktardı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Dalio, ağın hiçbir zaman saldırıya uğramadığını ve daha iyi rakibi olmadığını belirterek BTC benimsenme oranlarının altının piyasa değerinden daha da uzaklaşabileceğini öne sürdü: “Bitcoin şu anda yaklaşık bir trilyon dolar değerindeyken merkez bankalarında tutulmayan ve mücevherler için kullanılmayan altın yaklaşık beş trilyon dolar değerinde. Bu resme bakın ve unutmayın. Çünkü zamanla enflasyondan korunma varlıklarının muhtemelen daha iyisini yapacağını düşünüyorum.”

Deneyimli Yöneticinin Başarı Perspektifi

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu olan Ray Dalio, geçtiğimiz yıl yaptığı son röportajdaki yorumlarını yineledi. Dalio, Bitcoin‘in son on yılda hayatta kalmasından etkilendiğini kaydetmişti. Başarılı yönetici, Bitcoin topluluğunu çevreleyen bilgisizliğin olası bir sekte noktası olduğunu vurgulayarak yükseliş ile ilgili düşüncelerinde uyarılarda bulundu. Mister Diversification olarak bilinen yatırımcıdan beklenildiği üzere portföy çeşitliliği, uzman ismin üzerinde durduğu önemli konulardan biriydi.

Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içerisindeki düşüş hareketi ile kripto para piyasasını kana buladı. Bitcoin’in yanı sıra birçok altcoin kritik destek seviyesine gerilerken çift haneli kayıplarda kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar