Metaverse Altcoin Ralli Öncesi Geri Çekilebilir! Kripto Para Analiz!

En büyük metaverse altcoinlerden biri ilerleyen saatlerde bir geri çekilme yaşayabilir.
20:40
23 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto paralar geçtiğimiz 2 ayda ciddi değer kaybetmiş olsa da yaklaşık 10 gündür çift haneli yükselişler yaşıyor. Korku ve paniğin zirveye ulaştığı günlerde aşırı satılan altcoinler bugünlerde daha fazla yükseliş endişesine kapılan yatırımcıların ilgisiyle yükseliyor. Türk yatırımcıların da ilgi gösterdiği bu metaverse odaklı altcoin ralliye başlamadan önce bir miktar geri çekilebilir.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity 12 dolarlık desteği test etmek için harekete geçtikten kısa bir süre sonra, alıcılar yükselen bir kanalda (beyaz) bir hafta sürecek bir ralliyi başlattı. Ardından, AXS, kendisini Bollinger Bantlarının (BB) temel çizgisinin (yeşil) üzerinde tutarak çift haneli kazançlara tanık oldu. Satıcılar 17 dolarlık bölgedeki yükseliş çabalarını durdurmaya çalışırken, AXS grafiğinde bir kırılma yaşandı.

Üç haftalık direnci hedefleyen son toparlanma kısa vadede bir miktar geri çekilmeyle sonuçlanabilir. Yazı hazırlandığı sırada AXS fiyatı %7 artışla 17,1 dolarda bulunuyor. Peki popüler altcoin için önümüzdeki saatlerde hangi seviyeler kritik öneme sahip olacak? AXS yatırımcılarını ne bekliyor?

Axie Infinity (AXS) Analizi

Altcoinin haziran ayının sonundan bu yana yaşadığı 18 dolardan dönüş dört saatlik zaman diliminde düşüş eğilimi gösteren bir kama kurulumuna sebep oldu. AXS, 13 Temmuz’daki aylık en düşük seviyesinden %42’nin üzerinde bir yatırım getirisi (ROI) gördü ve 20 Temmuz’da 17 dolara ulaştı. Alıcılar cesaretlendikçe bu kazançlar AXS’in Bollinger Bantları (BB) temel çizgisinin üzerinde bir yer bulmasına yardımcı oldu. BB’nin üst bandı ve 15 dolarlık işaretin sert bir bariyer oluşturmasıyla altcoin beklenen geri çekilmeyi yaşadı.

Yukarı kanalın altındaki düşüş sebebiyle satıcılar BB’nin üst bandı ve 17 dolar direnci yakınında satın alma çabalarını baskılayabilir. Bu bölgenin altındaki kapanış ise AXS’yi BB’nin temel çizgisine doğru çekebilir. Bu seviyenin altında bir kapanış, 14-15 dolar aralığındaki dibe işaret ediyor. Aksine, 17 dolar seviyesinden ani bir canlanma, muhtemelen 17,8-18 dolar aralığındaki dirençle karşılaşacak ve toparlanma kısa ömürlü olacaktır.

OBV’nin son gündeki düşük zirveleri, önümüzdeki saatlerde yaşanabilecek geri çekilmeyi destekliyor. RSI desteğe döndü ve 64 seviyesinin altı kısa vadeli geri çekilme ihtimalini artıracaktır. Bitcoin ile 30 günlük %68’lik bir korelasyon paylaşan AXS, BTC’nin olası geri çekilmesinden önemli ölçüde etkilenebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar