Merkeziyetsiz Borsa Uniswap, Polygon Ağını Desteklediğini Duyurdu!

Merkeziyetsiz borsa Uniswap, UNI token sahipleri tarafından oylanan anket sonucu bağlamında, Polygon'u desteklediğini duyurdu.
11:20
23 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

İşlem hacmi bakımından en büyük merkeziyetsiz borsa olan (DEX) Uniswap, Polygon ağını desteklediğini duyurdu.

Uniswap’ta, Polygon Ağı Üzerinde Swap Yapılabilecek

Polygon’un kurucu ortağı Mihailo Bjelic, geçen ay Uniswap yönetişim portalında, v3’ü Polygon ağı ile entegre etmeyi teklif etti. Teklif üzerine başlatılan ankette, milyonlarca UNI token sahibi oy kullandı ve anket sonucu doğrultusunda teklife onay verildi. Bunun üzerine Uniswap, resmi Twitter hesabından v3’ün Polygon ağı ile entegre olduğunu ve kullanıcıların Polygon blockhain’i üzerinde token takas işlemi yapabileceklerini duyurdu.

Polygon kurucu ortağı Mihailo Bjelic, konuya ilişkin açıklamasında Uniswap’ın orijinal vaadine geri döndüğünü ve düşük işlem ücretleri ile herkese açık erişim sunduğunu söyledi.

UNI ve MATIC’teki Yükseliş

Uniswap (UNI)

Merkeziyetsiz Uniswap borsasının yerel kripto para birimi UNI, piyasadaki yükseliş eğilimine de bağlı olarak yukarı yönlü bir ivme kazandı. Bu yukarı yönlü ivme ile kaydetmeye başladığı değer artışlarının ardından UNI, CoinMarketCap verilerine göre, 24 saatlik zaman diliminde 15,30 dolar fiyat seviyelerinden 16,70 dolar fiyat seviyelerine yükseldi.

Polygon (MATIC)

Son 24 saatlik zaman diliminde volatilitesi oldukça yüksek fiyat hareketleri kaydeden MATIC, 2,5 dolar fiyat seviyelerinden 2,70 dolar fiyat seviyelerine yükselerek tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaştı. MATIC, kaydettiği son fiyat hareketleri ile de bir miktar geri çekildi ve 2,60 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar