X


Mati Greenspan: YouTube’u Boykot Edin!

YouTube'un kripto para içeriklerini yasaklama kararı tepki ile karşılaştı.
11:00
25 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Google’ın kurulmasından seneler sonra rekor bir fiyata satın aldığı YouTube, dünyanın 1 numaralı video platformu haline geldi. Bu sebeple YouTube üzerindeki kripto para veya blockchain odaklı videolar kesinlikle söz konusu teknolojilerin insanlara daha hızlı tanıtılması açısından büyük bir önem arz ediyor. YouTube ise son günlerde ilginç bir adım atarak onlarca kripto para videosunu yasaklama kararı aldı.

17’den fazla YouTube içerik üreticisinin 57’den fazla içeriğinin kaldırıldığı şu ana kadar gelen haberler arasında yer alıyor. YouTuber’ların vurguladığı nokta ise platformun büyük ihtimalle içerisinde ‘Kripto’ kelimesi geçen bütün içerikleri silmeye yönelik bir algoritma geliştirdiği yönünde. Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden Mati Greenspan ise YouTube’a karşı hiçbir şey yapmadan durmanın mantıksız olduğunu belirttikten sonra, insanları boykota çağırdı.

İçerik Rehberi

YouTube’u Boykot Edelim

Google’ın tahmin edilmeyen ve mantıksız kripto para içeriklerine sansür uygulama eylemini protesto etmek isteyen Greenspan, bu konuda yeni bir haber ve gelişme yaşanana kadar protestonun devam ettirilmesi gerektiğini öne sürdü.

Kripto para yatırımcılarının aldığı bu boykot kararı YouTube gibi bir platformu ciddi anlamda sarsma potansiyeline sahip olmasa da, bunun sessiz kalmamak adına önemli olduğu aşikar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar