Mastercard Kripto Cüzdan Alanına Mı Giriyor?

Özet

  • Ödeme devinin paylaştığı yeni iş ilanları kripto cüzdan hizmeti sunacağının sinyallerini veriyor.
18:00
5 Ağustos 2019

Cointelegraph’ın haberine göre Mastercard’ın Blockchain ve kripto para ürün geliştirme ile ilgili verdiği yeni iş ilanları ödeme devi şirketin kripto para cüzdan alanına girmek için hazırlıklar yaptığına dair sinyaller veriyor.

İçerik Rehberi

İş İlanları

2 Ağustos’ta güncellemelerin yapıldığı iş ilanlarına göre şirket şu pozisyonlar için yeni çalışanlar arıyor:

  • Kripto Para Birimi ve Cüzdan Ürün Yönetiminde Çalışacak Yönetici
  • Ürün Geliştirme ve Yenilik Alanında Blockchain Çözümleri Mimarı Olarak Çalışacak Yönetici
  • Blockchain ve Kripto Alanında Ürün Yönetiminde Çalışacak Yönetici Yardımcısı

İş ilanlarından da anlaşıldığı üzre yeni pozisyonlarda çalışmaya başlayacak kişiler içinde cüzdanların da yer aldığı Blockchain tabanlı yeni çözümler oluşturmaya odaklanan ekiplerin başında yer alacak.

Bu iki pozisyonda görev yapacak kişilerden beklenenler detaylarıyla henüz paylaşılmadı. Ancak başvuru yapanlardan “Mastercard’ın müşterileri ve ortakları için stratejik uygunluğu ve değeri olan çözümleri ve kavramları” belirlemeleri istenecek.

Öte yandan Mastercard yaptığı açıklamalarda, Facebook’un kripto para projesi Libra’nın topluluğu olan Libra Derneği’nin bir üyesi olduğunun da altını çizdi.

Bunun yanında Mastercard’ın iş ilanlarıyla attığı bu adım Libra projesiyle beraber kripto para alanında daha aktif olarak cüzdan hizmeti de mi sunacak sorusunu akıllara getirdi…

Diğer Pozisyon

Üçüncü pozisyon olan “Blockchain ve Kripto Alanında Ürün Yönetiminde Çalışacak Yönetici Yardımcısı” olarak görev yapacak kişinin mevcut ödeme sistemleriyle ilgili deneyime sahip olması ve ilgili sektör standartları ve düzenleme gerekliliklerine aşina olması bekleniyor.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre bu özellikler doğru bir şekilde yol alınabilmesi için tüm adaylarda aranacak.

Bunların yanında Mastercard ve VISA Ekim 2018’de yaptıkları bir açıklama ile kripto paraları yüksek riskli varlıklar olarak nitelendirmişlerdi. Bu sınıflandırmanın ardından Mastercard’ın kripto para ve Blockchain alanında adımlar atması benimsenin arttığı yönünde yorumlanabilir…

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar