Mastercard Kendi Kripto Para Ekibini Topluyor!

Özet

  • Mastercard'dan ses getiren yeni kripto para hamlesi.
15:00
18 Ağustos 2019

Ünlü ödeme ve kredi kartı firması Mastercard bundan birkaç sene önce lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin en büyük ‘düşmanlarından’ birisi iken durum artık tamamıyla değişmiş gibi gözüküyor. Mastercard CEO’sunun zaman zaman kripto paralar aleyhinde yaptığı açıklamalarından sonra şimdi firma kendi kripto para ekibini kuracak olması ile gündeme geldi.

Mastercard’dan Kripto Para Hamlesi

Ödeme devi geçtiğimiz ay içerisinde de Facebook’un kendi kripto para projesi Libra‘nın ana destekçilerinden birisi olduğunu duyurmuştu. Mastercard yeni verdiği bir iş ilanında yer alan ”ödemelerin ve kripto para birimlerinin bir araya geldiği bir yerde çalışmayı ister misiniz?” cümlesi ile niyetini açık bir şekilde belli etmekte. Mastercard’ın iş ilanındaki detaylara göre ise işe girmeye hak kazanan kişiler ”kripto para birimi ekosistem eğilimlerini” gözlemleyecek ve ”yeni ürünler ile çözümler” geliştirecek.

CreditCards.com analisti Ted Rossman’ın görüşüne göre Mastercard’ın bunu yapmasının en büyük nedeni ”bir kart firmasından daha fazlası olup, bir teknoloji firması olarak bilinmeyi” istemesi. Başka bir kredi kartı uzmanı da bunu ”akıllıca hamle” olarak nitelendirmekte. Facebook’un Libra projesine destek verenler arasında Mastercard tek değil ve bunun yanı sıra PayPal, Uber, Coinbase, Lyft, Vodafone, eBay ve hatta Spotify bile mevcut. Mastercard’ın rakibi Visa da en büyük sponsorlardan birisi konumunda.

Mastercard bundan 2 hafta önce de kendi kripto para cüzdanını geliştireceği haberi ile adını duyurmuştu. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar