X


Mark Cuban: Bitcoin’in En Büyük Problemi, Kullanılmamasıdır!

Mark Cuban Bitcoin'in (BTC) en büyük sorununu açıkladı.
09:00
17 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dallas Mavericks’in sahibi ve teknolojiye yönelik yaptığı girişimler ile tanınan ünlü iş adamı Mark Cuban, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) birçok yönünü eleştirmesi ile de kripto para sektöründe ciddi bir isim yapmayı başardı.

Bitcoin’i Daha Çok Kişi Kullanmalı

Cuban, yeni yayınlanan bir röportajında yine Bitcoin ile ilgili sorulara yanıt verdi ve dünyanın en büyük kripto para biriminin çok büyük bir soruna sahip olduğunun altını çizdi. İnsanların gerçek anlamda BTC kullanmadığını ve bunun büyük bir sorun olduğunu açıklayan Cuban, şu an için BTC’nin çoğunlukla spekülasyondan ibaret olduğunu ifade etti:

”Bitcoin şu an çoğunlukla spekülasyondan ibaret. Bitcoin aynı diğer bütün kripto paralar gibi ilk başta bir ödeme aracı olarak tasarlanmıştı. Bankacılık hizmetine erişimi olmayan insanların ödeme yapabilmesi ve günlük ürünlerle hizmetlere ulaşabilmesi için tasarlandı ancak bunu yerine getiremiyor.”

Bakkt gibi bazı platformların Bitcoin’i insanların kullanımına açmak için çalıştığını ve Starbucks ile ortaklık yapmaya uğraştığını belirten Cuban, diğer firmaların ise buna sadece yatırım odaklı baktığının altını çizdi. Twitter üzerinden de konu hakkında açıklama yapan Cuban, aslında kendisinin değil, diğer insanların bu konuda ikna edilmesi gerektiğini ve bir Bitcoin karşıtı olmadığını, sadece görünen şeyi tanımladığını ifade etti.

Cuban aslında bundan aylar önce de benzer açıklamalar yapmış ve BTC ile altının temelde aynı olduğunu, bunların birer değer saklama aracından ibaret olduğunu vurgulamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar