X

Lubin: Libra Kripto Paralar İçin İyi, İnsanlık İçin Kötü Olacak!

Joseph Lubin, Libra'nın kripto para ekosistemi için ne kadar faydalı olacağına değindi.
11:00
20 Eylül 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Sosyal medya devi Facebook‘un kripto para sektörüne Libra gibi bir stablecoin projesi ile girişi kesinlikle bütün dünyada büyük bir etki yarattı ve birçok ülkeden söz konusu kripto para birimini engellemek için birbiri ardına hamleler gelmeye başladı. Mark Zuckerberg’in 2,5 milyar kullanıcıya sahip platformunun yanı sıra mesajlaşma uygulaması WhatsApp içerisinde de Libra’nın kullanılacağını belirtilmesi, regülasyonla ilgili ciddi sıkıntılar ortaya çıkardı.

Buna rağmen Libra’nın tamamıyla kötü olmadığını düşünenler de var ve bunlardan birisi Ethereum’un kurucu ortaklarından Joseph Lubin. Lubin, BLOCKTV’ye verdiği bir röportajında Libra hakkındaki hem olumlu hem de olumsuz görüşlerini açıkladı. Lubin’e göre Almanya, Fransa ve ABD gibi önde gelen ülkelerin Libra’yı durdurmaya çalışması aslında bir hata.

”Projenin en büyük özelliği bunun sahip olduğu yükümlülükler. Bu, bizim kripto para ekosistemimiz için eşi benzeri görülmemiş bir olay olacak. Libra birçok kullanıcının ilgisini çekecek ancak bu insanlık için gerçekten kötü olacak.”

Facebook Çok Fazla Bilgi Elde Edecek

Lubin açıklamasının devamında Facebook’un projeyle çok fazla ilgileniyor olmasına rağmen, geri çekilmesi gerektiğini ve bu sayede Libra’nın bağımsız bir şekilde çalışmasının olmazsa olmaz olduğunu vurguladı. Facebook sahip olduğu ”derin bilgi portföylerini” kullanıcı tabanı üzerinde kullanabilir diyen Lubin, kullanıcıların finansal bilgilerinin de ele geçirilmesinin sosyal medya devinin eline çok büyük bir güç vereceğini de belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar