X


Litecoin’in (LTC) Düşük Fiyat Performansının Perde Arkasında Neler Var?

Piyasanın en eski kripto paralarından biri olan Litecoin (LTC), son 1 yıl içerisinde piyasa hakimiyetini büyük ölçüde kaybetti ve CoinMarketCap listesinde, bulunduğu noktadan oldukça aşağı sıralara düştü. Buna ek olarak LTC, yükseliş sezonunda da birçok altcoine nazaran düşük fiyat performansı sergiledi. Peki piyasanın en eski kripto varlıklarından biri olan LTC'nin, popülaritesinin büyük ölçüde azalmasının perde arkasında neler var?
23:59
1 Ekim 2021

Litecoin (LTC), piyasadaki en eski kripto paralardan biri olmasına rağmen, son 1 yıldaki genel yükselişten büyük bir pay alamadı. Peki kripto varlık, eski popülaritesini yakalayabilir mi? Kurduğu veya kuracağı ortaklıklar ve işbirlikleri, LTC’yi tekrardan üst sıralara taşıyabilir mi?

Bir Dizi Ortaklık

Litecoin, son zamanlarda kripto paraları benimseyen çeşitli projelere sıkça dahil ediliyor. Verifone, BitBay ile ortaklaşa olarak, kısa süre önce kriptoda ödemeleri etkinleştireceğini duyurması da, bunun son örneklerinden biri. Bununla birlikte, kısa bir süre önce PayPal’ın İngiltere’deki müşterilerine kripto para hizmeti vermeye başlaması da bu örneklerden biri olarak gösterilebilir. Finansal teknoloji devinin işleme açtığı kripto varlıklar, şu anda Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin‘i ile sınırlı olarak İngiltere’deki kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Dahası, küresel e-ticaret devi MarketAmerica da, kısa bir süre önce kripto ödemelerine izin vereceğini duyurdu. E-ticaret devinin ödeme kabul edeceği kripto varlıklar arasında, Litecoin de bulunuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kim LTC Satıyor?

Veriler, satışların büyük ölçüde uzun vadeli holderlar (bir kripto varlığı uzun süre elinde tutan kimse) tarafından gerçekleştiğini söylüyor. Genellikle uzun vadeli holderlar, kripto varlığın geleceğini ciddi derecede etkileyebilecek olumsuz bir olay veya majör bir fiyat artışı olmadıkça satış gerçekleştirmezler. Ancak burada durumun daha farklı olduğu gözüküyor. Çoğu Litecoin holderı zaman geçtikçe kriptoya olan güvenini kaybediyor. Bazı metrikler, oldukça eski zamanlardan beri tutulan çok sayıda LTC’nin satıldığını ortaya koyuyor. Burada yapılan bir başka ilginç nokta ise, LTC satışlarının çoğunun zarar ile gerçekleştiği yönündeki veriler.

Uzun vadeli holderlar, değişken bir piyasa esnasında, fiyat istikrarını korumak adına her kripto varlık için çok büyük önem arz etmektedir. LTC holderları, güvenini kaybetmeye devam edip satış işlemlerine devam ederse, Litecoin’in fiyatı bundan ciddi şekilde etkilenebilir. Ancak LTC’nin piyasanın en eski kripto paralardan biri olduğu gerçeği de unutulmamalıdır. İlerleyen zamanlarda yapılacak yeni ortaklıklar veya olumlu gelişmeler, Litecoin‘in halihazırdaki düşük fiyat performansını bir ihtimal arttırabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar