X


Litecoin’in Kurucusu Lee ‘Bitcoin Cash’ Teriminden Neden Hoşlanmıyor?

Geçtiğimiz günlerde başlayan Charlie Lee - Roger Ver tartışması büyüyor.
15:00
11 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Litecoin kurucusu Charlie Lee ‘Bitcoin Cash’ terimini, kripto para topluluğunda yarattığı kafa karışıklığı sebebiyle sevmediğini açıkladı. Lee:

Dil için kafa karışıklığı kötüdür. Bir satıcı ‘Bitcoin dedim’ diyor ve ürünü alan kişi ‘Bitcoin Cash dedim’ diyorsa satıcı ‘Bitcoin ve Cash [nakit] dedim. Demek istediğin bu mu?’ der. Ve kafa karışıklığı başlar. Gönderici Bitcoin Cash gönderdiğinde satıcı parayı almaz çünkü sadece Bitcoin kabul ediyordur. İletişim namına hiç de iyi bir şey değil.

Lee topluluktan birinin Bitcoin Cash’e “BCash” dediğini belirtti. Roger Ver bu durumu şöyle eleştirdi:

Bitcoin Cash ismini BCash’e çevirmek, fork’a veya Bitcoin’in o özel sürümüne bakan insanları yönlendirmek için yapılmış kasıtlı bir çalışmaydı.

Lee buna şu sözlerle yanıt verdi:

Diğer taraftan Bitcoin Cash’i Bitcoin’e yönlendiren bir kampanya mevcut. Bitcoin.com’da ve Bitcoin’in Twitter hesabında Bitcoin Cash’in Bitcoin olduğuna yönelik insanların kafasını karıştırmaya çalışan bir kampanya.

Ver buna karşılık Bitcoin’in Twitter hesabıyla hiçbir alakasının olmadığını belirtti. Lee ise buna inanmadığını açıkladı. Daha sonra Ver, Lee’ye Bitcoin’in tanımını sordu, “İnsanların büyük bir kısmının düşündüğü şey” yanıtını aldı. Lee ayrıca cryptography’nin kripto paraların icadıyla ‘crypto’ olarak kısaltıldığı örneğini verdi. Lee:

Crypto’nun eski tanımına bağlı kalırsanız insanların kafasını karıştırırsınız ve bu iyi bir şey değil. Yani Bitcoin Cash Bitcoin olursa herkes onu Bitcoin olarak anacak, Bitcoin Cash olarak değil.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar