reklamı kapat

Litecoin’de Rekor İşlem Ücreti

Litecoin ağında yapılan bir işlem için 20 bin dolarlık ücret ödendi.
19:00
25 Mayıs 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Bir Litecoin kullanıcısı yakın zamanda bir gönderim yaptı ve işleme 200 LTC’nin üzerinde (yaklaşık 20.500 dolar) işlem ücreti eklendi. Bu ücreti ödemek zorunda kalan kullanıcının amacı yalnızca 8,88 LTC (yaklaşık 900 dolar) transfer etmekti.

Litecoin’de İlginç İşlem

İlk olarak Litecoin.com’da paylaşılan işlem 1636831. bloğa eklenmesinin ardından Çin merkezli madencilik havuzu LTC.Top tarafından derhal kazıldı. Gizemli ve ilginç işlem için ödenen yüksek ücretle birlikte Litecoin ağındaki ortalama işlem ücreti 0,05 dolardan 0,7 dolara yükseldi. Cryptoglobe’un haberine göre 0,7 dolar, Aralık 2017’de LTC yaklaşık 370 dolarla tüm zamanlar rekorunu kırdığı sıralar kullanıcıların ödediği ortalama işlem ücretiydi.

İşlemin elbette en ilginç yanı, yalnızca 8,88 LTC’nin gönderilmesi. Öyle görünüyor ki işlemin sahibi fonlarını konsolide ettiği sırada bu işlemi yaptı ve fonların çoğu ilk ait olduğu yere gitti. Söz konusu adres ilk olarak geçen yıl belirdi ve o zamandan beri 2.500 işlem yaptı. Şu anda adresin bakiyesi 322,6 LTC. Bu büyük rakam ve işlem sıklığı, adresin sıradan bir yatırımcı yerine kripto paralarla ilgili bir işletmeye ait olabileceği anlamına geliyor.

Sosyal Medya Spekülasyonları

Sosyal medyada kullanıcılar rekor işlem ücreti hakkında birçok spekülasyonda bulundu. Bazı sosyal medya kullanıcıları bağışlanabilir bir hatanın böylesine yüksek bir işlem ücretine sebebiyet vermiş olabileceğine inanırken diğerleri alternatif teorilere yöneldi. Bir kullanıcı kripto para madencilerinin kara para aklamış olabileceğini iddia etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.