X

Lisk Coin Nasıl Alınır?

Lisk kripto para projesi nedir?
16:12
11 Kasım 2020

Lisk, kitlelerin blockchain teknolojisine daha rahat ulaşabilmesini hedefleyen bir kripto para projesidir. Proje 2016 yılında Max Kordek ve Oliver Beddows tarafından İsviçre, Zug içerisinde kuruldu. Genel olarak kullanıcı tecrübesine, geliştirici desteğine ve derinlemesine evraklama ile belgelemeye odaklanan kripto para projesinin kısa sürede ciddi bir popülerlik elde ettiği biliniyor:

Lisk projesi JavaScript kodlama dili ile yazıldı ve bu sayede geliştiricilerin Lisk blockchain ağı üzerinde kolaylıkla blockchain uygulamaları oluşturup geliştirebilmeleri sağlanıyor. İsteyenler kolaylıkla Lisk ağı üzerinde yan bir ağ bile açabilmekte. Açık kaynaklı Lisk blockchain platformunun kripto para birimi de Lisk Coin (LSK) olarak biliniyor.

Lisk (LSK) Nedir?

Lisk Coin’in en büyük farkı geliştiricilerin JavaScript sayesinde yan ağlarını bile oluşturabilmeleri olarak görülüyor. Bu da hem blockchain ağını hem de LSK Coin’i bir adım öne geçiriyor. Geliştiriciler istedikleri gibi yan ağ oluşturup ölçeklenebilirlik konusunda da sıkıntı yaşamıyor. LSK bu yazının kaleme alındığı an itibariyle toplam piyasa değerine göre en büyük 75. kripto para birimi ve DeFi çılgınlığı zamanında ciddi bir yükseliş yakaladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Eğer DeFi rallisi devam ederse Lisk (LSK) fiyatı çok daha fazla da artabilir gibi gözüküyor. LSK, Binance üzerinden alınabilmekte.

LSK Coin Nereden Alınır?

LSK Coin tam olarak nasıl ve nereden alınır? Tahmin edileceği gibi bunu Binance üzerinden almak mümkün.

  • LSK Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna LSK Coin yazın ve altta açılan LSK /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “LSK AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek LSK alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar