X


Ledger Hong Kong’da Şube Açıyor

En büyük kripto para cüzdan sağlayıcılarından Ledger, büyümeye devam ediyor.
14:00
31 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para cüzdanları üreten şirket Ledger, bugün yaptığı bir basın açıklamasıyla Hong Kong’da yeni bir şube açtığını duyurdu.

Merkezi Paris ve San Francisco’da bulunan ve lider donanım cüzdan üreticilerinden biri olan Ledger, Amerikan finansal analiz şirketi S&P Global’in eski müdürü Benjamin Soong’u bölgede düzenlenen tüm finansal operasyonlardan sorumlu olarak Asia Pacific’in (APAC) başına getirdiğini de açıkladı.

Ledger’ın yöneticisi Pascal Gauthier’in açıklamalarına göre Soong, şirketin APAC’teki fırsatlardan para kazanmasına yardımcı olacak:

Soong’un bu bölgede muazzam miktarda deneyim ve uzmanlığı var. Bu da Ledger’in gelecekteki fırsatlardan yararlanmasına yardımcı olacak. APAC sürekli artan talep gören önemli bir piyasa. Soong ile birlikte hem tüketicilerin hem finansal kurumların kripto varlıklarını korumak adına en üst düzeyde güvenlik sağlayabileceğimize inanıyoruz.

Bu açıklamadan kısa bir süre önce Ledger, kripto paralar için yazılım hizmetleri sunan Blockchain.com ile beraber Blockchain Wallet ile tamamen uyumlu bir donanım cüzdanı üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Kamuoyuyla paylaşılan açıklamalara göre şirketler, 30 milyon kullanıcının kripto paralarını çevrimdışı olarak saklayabilmeleri için “uygun bir alternatif” sunmayı amaçlıyor.

Bununla beraber Ocak ayında Ledger, Avrupalı girişim sermayesi şirketi Dreper Esprit’in liderliğindeki B serisi fonlama turunda 75 milyon dolarlık başarı elde etti.

Öte yandan yakın zamanda Hong Kong yetkilileri, kripto paralar ile ilgili düzenlemeleri başlatacaklarını açıkladı. Haziran ayında Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), düzenleyicilerin kripto paraları ve ICO’ları en uygun zamanda düzenlemeye başlamak için zaman kolladıklarını bildirmişti. Bu ayın başlarında da SFC başkanı yerel bir gazeteye yaptığı açıklamalarda, düzenleyicilerin kripto para varlıkları için yasal bir çerçeve hazırlamayı planladıklarını ifade etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar