KYVE, Web 3.0 Hizmetlerini Geliştirmek İçin Yatırım Aldı!

Web 3.0 geleceğin teknolojisi olacak peki KYVE bunun neresinde?
23:05
26 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Veri arşivleme protokolü KYVE, çok sayıda yatırımcının katıldığı B serisi yatırım turunu başarıyla tamamladı. Permanent Ventures ve Hypersphere Ventures tarafından başlatılan ve Coinbase Ventures tarafından desteklenen yatırım turuna çok sayıda kripto projesi ve bireysel melek yatırımcını katıldı. DeFi ve NFT yakın zamanın trend alanları oldu, bugün ise Metaverse ve Web 3.0 gündemdeki yerini koruyor.

KYVE Yatırım Turu Tamamlandı

Fabian Riewe, Letey sırasıyla 21 ve 16 yaşlarında genç girişimcilerdir. Veri arşivleme protokolü KYVE, blockchain tabanlı olarak Web 3.0 odaklı veri depolama hizmeti veriyor. Henüz tamamlanan B serisi yatırım turunda 2,87 milyon dolar toplandı. Hali hazırda testnet sürecini devam ettiren proje köprüler, veri depolama ve oracle’lar aracılığıyla zincirler arası birlikte çalışabilirlik dahil olmak üzere çok sayıda Web 3.0 kullanım durumu sağlamak için blockchain depolama hizmeti Arweave‘i kullanıyor.

Ekim ayının başlarında KYVE, geliştiricilerin KYVE’nin veri hizmetlerinden faydalanmasını sağlamak için Polkadot merkezli Moonbeam Network ile iş birliği yaptı. Ortaklık ayrıca, Ethereum Virtual Machine (EVM) sözleşmeleri aracılığıyla daha büyük ölçeklenebilirlik önlemleri ve yüksek likidite kapasitesi için önemli yetenekler getirdi.

KYVE, Gelecek ve Web 3.0

KYVE‘nin Kurucu Ortağı Fabian Riewe, projenin başarıyla yoluna devam ettiğine inanıyor. Bununla birlikte güncel durumla alakalı önemli bir açıklama yapıyor.

Son altı ay içinde yaşadıkları gelişime dikkat çeken Riewe, yapılan entegrasyonları önemsiyor. Ekibin gelişimi ve topluluğun mevcut büyümesi projenin yoluna başarıyla devam ettiğini doğruluyor. Girişimin ana misyonu ise tüm Web3 projeleri için veri toplama ve hesaplama aracı olmaktır. Geleceğin Web 3.0 odaklı projelerin etrafında daha fazla gelişeceğini düşünürsek KYVE dikkati hakkediyor.

Şirket son yatırım turundan elde ettiği kazanımı projenin daha fazla gelişimi için harcamaya devam edecek. Testnet sürecinin ne zaman tamamlanacağıyla ilgili net bir bilgi henüz bulunmuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar