X


KuCoin’e Saldıran Kişinin Kripto Paraları Aklama Yöntemi Bulundu

KuCoin saldırganları yeni bir kara para aklama yolu buldu.
17:21
27 Eylül 2020

Sektörün en popüler kripto para borsalarından birisi olan KuCoin, dün bir saldırı haberi ile sarsılmış ve ilk bulgulara göre 150 milyon dolarlık vurgun yapıldığı ortaya çıkmıştı. Ancak daha sonraki açıklamalarda KuCoin’e saldıranların 200 milyon dolara yakın kripto para ile ortadan kaybolduğu veya kaybolmaya çalışıldığı belirtildi.

Saldırganların ilk başta bu kadar fonu aklama çalışmaları oldukça acemice karşılandı ve Binance borsasına gönderilen fonlar anında donduruldu. Bunun yanı sıra Tether ve Bitfinex tarafından da milyonlarca USDT donduruldu yani kullanılamaz hale getirildi.

KuCoin CTO’sundan Uyarı!

KuCoin saldırganları ise bu olaylar sonrasında farklı bir yol izleme kararı aldı. KuCoin CTO’su Hudson Rock bugün yayınladığı gönderisinde saldırganın merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap’ı kullanmaya başladığını belirtti. Saldırganların ilk olarak OCEAN token’larını ETH karşısında değiştirerek aklamaya çalıştığı belirtildi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ocean ekibi ise bu hack ve satış olayına karşı önlem almak için protokolün akıllı kontratını geçici bir süreliğine dondurdu.

Saldırganlar şimdilik OCEAN’ı hedef alsa da ilerleyen günlerde KuCoin borsasından çalınan başka token’ların da hedef alınacağı söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar