X


KuCoin Hack’ine TRON CEO’sundan Yardım Sözü!

15:48
26 Eylül 2020

İşlem hacmi bakımından dünyanın önde gelen kripto para işlem platformları arasında yer alan KuCoin’de dün anormal işlem faaliyetleri tespit edildi ve kullanıcılar para çekme işlemlerinde sorun yaşadıklarını ifade etti. Bunun üzerine çeşitli araştırmalar yapan borsa bir “güvenli olayı” ile karşı karşıya olduklarını açıkladı.

KuCoin Hack’i

Aslında KuCoin’in “güvenlik olayı” sözleri ile adlandırdığı olay bir hack girişimiydi ve yaklaşık olarak 150 milyon dolarlık bir kayıp söz konusu. KuCoin, bu sabah erken saatlerde yaptığı açıklamalar ile Bitcoin, ERC-20 ve KuCoin sıcak cüzdanlarında bir güvenlik olayı yaşandığını ama sıcak cüzdanlardaki fonların tamamen güvende olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra KuCoin herhangi bir kullanıcının bu olaydan etkilenmesi halinde zararın tamamının KuCoin ve borsanın sigorta fonları tarafından karşılanacağını da açıkladı.

Ayrıca borsa, araştırmalar için para çekme ve yatırma işlemlerini askıya aldıklarını kullanıcıları ile paylaştı.

Justin Sun Desteği

Yaşanan bu kötü olayın ardından açıklamalar yapan TRON CEO’su Justin Sun, ekibin çalınan fonları bulmasına yardım edeceğine söz verdi. Sun Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, TronScan’ın hacker’ların adresini diğer kripto borsalarını bilgilendirmek için belirleyeceğini ve Poloniex’e çalınana fonların gelmesi durumunda işleme konu olan cüzdanların hemen dondurulacağını belirtti.

Bunlara ek olarak KuCoin, olayın detaylarını araştırdıklarını ve yeni bilgiler elde edilmesi halinde kullanıcılarını bilgilendireceklerini açıkladı. Ayrıca kullanıcıların varlıklarının güvenliğini sağlamak için kapsamlı bir güvenlik incelemesi yapılacağı da açıklamalar arasında yer aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar