X


Kriptolarda Paniğe Kapılmayın, Düzeltmeleri Fırsata Çevirin: Ne Yapmak Gerekiyor?

Elde edilen son verilere göre en büyük 3. Bitcoin cüzdanı düşüşü bir fırsata çevirdi ve 490 BTC’lik yeni bir alım yaptı.
09:30
9 Eylül 2021

Kripto para birimlerinde yaşanan düzeltme hareketleri genellikle büyük yatırımcılar tarafından bir satın alma fırsatına dönüştürülüyor. Yani piyasadaki yeni ve tecrübesiz yatırımcılar endişeye kapılıp satış yaparken ve belki de zararına satış hamlesinde bulunurken, tecrübeli yatırımcılar satılan bu kripto para birimlerini çok daha düşük fiyatlara satın almış oluyor.

Düzeltmeleri Fırsata Çevirmek

Boğa piyasalarında yaşanan ve zaman zaman 2-3 gün sürerken zaman zaman 1-2 aya kadar uzayabilen düzeltmeler aslında çok iyi sarın alım fırsatları sunuyor. Burada önemli olan iki nokta bulunuyor: Siz uzun vadeli mi yoksa kısa vadeli bir yatırımcı mısınız ve düşüş gerçekten bir düzeltme mi?

Kripto para yatırımı yaparken stratejilerin belirlenmesinin çok önemli olduğunu rahatlıkla dile getirebiliriz. Yatırımcı, herhangi bir yatırım yapmadan önce kısa vade mi, orta vade mi yoksa uzun vade bir strateji mi sergileyeceğini önceden belirlemeli. Çünkü kısa vadede alınan pozisyonlar ile uzun vadede alınan pozisyonlar oldukça farklı olabiliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Örneğin kısa vadeli strateji benimseyen yatırımcılar her yükselişte satış yapıp her düşüşte alım yapmayı tercih edebilirken uzun vade yatırımcıları belirledikleri süre boyunca kripto para birimlerine dokunmazlar.

Buna ek olarak bir düşüşün düzeltme mi yoksa ayı piyasası başlangıcı mı olduğunun da değerlendirilmesi gerekiyor. Bunun için de grafik takipleri yapılabilir ve analizler takip edilebilir.

Paniğe Kapılan Yatırımcılar

Özellikle kripto para ekosisteminde yeni olan yatırımcılar her düşüşte paniğe kapılıyor. Çünkü kripto para birimlerinde yaşanan düzeltmeler oransal olarak diğer piyasalara göre çok daha yüksek olabiliyor. Dolayısıyla hemen kar almak istiyorsanız ve kısa vadede kazanmak istiyorsanız kar elde ettikçe stoplu gitmekte fayda var.

Paniğe kapılan yatırımcıların sattığı kripto paralar ise düşüşü fırsat olarak gören yatırımcılar tarafından satın alınıyor. Yani düşüş bir kesime kaybettirirken bir kesime kazandırıyor.

Balinalar Düşüşü Fırsata Çevirdi

Elde edilen son bilgilere göre üçüncü en büyük Bitcoin cüzdanının sahibi yaşanan düşüşü bir satın alma fırsatı olarak değerlendirdi. Bitcoin balinasının son düşüş sırasında yaklaşık olarak 500 BTC daha aldığı görülüyor. Bilgiler, Bitcoin fiyatı 46.800 dolar seviyesindeyken 490 BTC alındığını gösteriyor.

Coinbase’den gerçekleştiği ifade edilen işlem ile üçüncü en büyük Bitcoin cüzdanının değeri 5 milyar dolara çıkmış oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar