X


Kripto Para Uzmanının Yeni Kitabı Çıkıyor, Kitap Hangi Kripto Para Hakkında?

Andreas Antonopoulos yeni kitabının satışa sunulacağı tarihi açıkladı.
17:00
21 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para uzmanı Andreas Antonopolous, Reddit’ten yeni kitabı Mastering Ethereum için (Ethereum’da Uzmanlaşmak) kopyala-düzenle aşamasını bitirdiğini ve son aşamaya geldiğini duyurdu. Ön siparişlerin kasım sonunda, yeni siparişlerin de 10 Aralık’ta kargolanmaya başlayacağının müjdesini verdi.

Tam ismi “Mastering Ethereum: Building Smart Contracts and Dapps” olan kitap geliştiriciler için yazılmış ve “Ethereum’un, Ethereum Classic’in, RootStock’ın (RSK) ve diğer uyumlu EVM tabanlı açık Blockchain’lerin kullanımı ve işleyişine dair bir rehber” niteliğinde.

Gavin Wood’un da yazar olarak listelendiği kitabın Amazon sayfasına göre kitap 10 Aralık’ta çıkıyor. İsteyenlerin kitabı GitHub üzerinden ücretsiz okuyabileceğini belirten Antonopoulos “bu şekilde okumanın elverişli olmadığını” ekliyor.

400 sayfalık kitabın başta planladığından iki kat daha uzun olduğunu açıklayan Antonopoulos, “Ethereum’un büyüyen ve sürekli değişen doğası sebebiyle bazı boşlukların bulunduğunu”, ancak bunların ikinci baskıda kapatılabileceğini not düştü.

Andreas Antonopoulos’un bir önceki kitabı, Haziran 2017’de yayımlanan “Mastering Bitcoin: Programming the Open Blockchain” idi. Antonopoulos o kitaptan birkaç yıl önce de “Mastering Bitcoin: Unlocking Digital Cryptocurrencies” kitabını yayımlamıştı.

Ethereum hakkında kitap yazdığı için bir hayranı Antonopoulos’u “Bitcoin’e sadık kalmamakla” eleştirmişti. Antonopoulos ise “farklı cevaplar verdikleri için” Ethereum ve diğer altcoin’lere destek verdiğini ve ilgi duyduğunu açıklığa kavuşturmuştu.

Kripto para uzmanı bunun yanı sıra Ethereum kurucularından “destek ve teşvik mesajları aldığını”, ancak kurucuların kitaba katkıda bulunamayacak kadar meşgul olduklarını kaydetti.

Kaynak: bitcoinist.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI