X


Cardano Yoluna Emin Adımlarla Devam Ediyor, Yatırımcısına Umut Veriyor

Cardano bu hafta bütün kripto paralar içinde en fazla değer kazanan 3. kripto para oldu.
16:00
21 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin’in, Ethereum’un ve Ripple’ın geliştirmeler bakımından yavaş kaldığı bu hafta Cardano en yeni yükseltmeleriyle manşetlerde yerini aldı.

Dün Coin Türk okurlarıyla paylaştığımız üzere, Cardano kurucusu Charles Hoskinson’ın önderliğindeki teknoloji firması Input-Output, yeni Icarus projesinin denetiminin tamamlandığını açıkladı. İç denetim yapmak yerine üçüncü parti bir denetim şirketine gitmelerinin sebebi Hoskinson’ın açıklamasına göre, olası bug’ları derinlemesine incelemek ve cüzdanın güvenlik seviyesini artırmak istemeleri.

Charles Hoskinson kripto para dünyasında sık sık demeçleriyle gündeme gelen bir isim. Hoskinson geçtiğimiz günlerde EOS’un Cardano’dan daha fazla fon toplaması hakkında konuşmuştu. Toplanan fonun başarıyla orantısal olmadığını düşünen Hoskinson:

İki numaralı kripto paranın şimdiki konumuna erişmek için 18 milyon dolar, bir numaralı kripto paranın ise 0 dolar fon toplaması tuhaf bir gerçek. Yani şöyle bir düşündüğünüzde, fon olarak topladığınız paranın başarıya ulaşma kabiliyetinizle gerçek anlamda bir ilgisi olmadığına dair piyasada güçlü kanıtlar var.

Hoskinson şirketinin Hyperledger’la olan bağlantısına da değindi ve Hyperledger ürünleri Sawtooth ve Fabric’e ve Fabric projesinin başkanına övgüde bulundu.

Liderlik görevini yürüten Christian Cash aynı zamanda IACR’ın da başındaki isim. Akşam yemeğine çıkmak için iyi bir herif ve dağıtık sistemler alanında dünyadaki en üst düzey uzmanlardan. Hatta konuyla ilgili bir ders alacaksanız muhtemelen onun veya Nancy Lynch’in kitabını okursunuz. Nancy MIT’de.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Onur
    4 sene önce

    ambcrypto.com haberleri balondan başla bir şey değil bütün kripto paralar içerisinde nasıl değer kazanmış olabilir şuanda en düşük değerinde ve oraya tutunmaya çalışıyor.Gözünün içine baka baka yalan haber böyle birşey sanırım

    15