Kripto Para Piyasasının Yaşadığı Düşüşün Sebebi Ne?

17:00
23 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve genel olarak bütün kripto para piyasası geçtiğimiz birkaç gün içerisinde toplamda 200 milyar doların üzerinde değer kaybı yaşadı. Kripto para piyasasının 200 milyar dolarlık bir düşüş yaşaması ise, birçok kripto para yatırımcısı tarafından şaşkınlık ve korku ile karşılandı. Son 6 ay içerisinde birçok altcoin‘in inmediği seviyelerin görülmesi, kafada soru işaretleri oluşturdu.

crypto

2019 yılında Haziran ve Temmuz ayında zirveye ulaşılmasından bu yana toplamda yüzde 50’lik bir kayıp yaşandı. Kripto para sektörünün böylesine sert düşüş yaşadığı en son tarih 2018 yılının Kasım ayına denk gelmekteydi ve tarih yine tekerrür ettiğini kanıtladı. Ünlü kripto para analisti Alex Krüger ise düşüşü kendine göre yorumladı ve ilk sebebin ayı piyasasına giriş olduğunu ifade etti.

Bitcoin Düşüşü Oldukça Normal

Ayı piyasasında belirli bir destek seviyesinde birkaç gün durulduktan sonra yeniden düşüşe geçildiğinin altını çizen Krüger, son birkaç günde aynı durumun yaşandığına dikkat çekti. 6.400 ve 6.000 dolar seviyesinden itibaren yükselişin başlayabileceğini ve dibin burada olduğunu açıklayan Krüger, yine de blok ödülü yarılanmasına kadar çok fazla yükseliş olmayacağını vurguladı.

Ünlü analist PlanB de tek bir haftada Bitcoin’in yüzde 17 değer kaybetmesinin normal olduğunu, yıllık grafiğe bakıldığında Bitcoin’in 1 Ocak tarihine kıyasla hala yüzde 100’ün üzerinde değere sahip olduğunu hatırlattı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI