X


Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri Mayıs Ayından Bu Yana İlk Kez 2 Trilyon Doları Aştı

Kripto para piyasasının toplam değeri Mayıs ayından bu yana ilk kez 2 trilyon doları aştı.
22:35
11 Ağustos 2021
Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri Mayıs Ayından Bu Yana İlk Kez 2 Trilyon Doları Aştı

Kripto para piyasası son birkaç hafta içerisinde oldukça iyi performans gösterdi ve piyasanın toplam değeri yaklaşık 700 milyar dolar arttı. Dolaşımdaki tüm kripto para birimlerinin toplam değeri, piyasanın sağlığı için oldukça önemli bir etken.

Kripto Para Birimlerinin Toplam Değeri 2 Trilyon Doları Aştı

Piyasadaki artışlarla birlikte kripto para piyasa kapitalizasyonu son üç ay içinde ilk kez 2 trilyon dolara ulaştı. Piyasa değerindeki bu artış alıcıların kontrolü geri kazandığında dair ikna edici kanıtlar sunuyor.

Coingecko tarafından sağlanan verilere göre, toplam piyasa değeri gün içerisinde 2,07 trilyon dolara ulaşarak Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyeyi kaydetti. Toplam piyasa değeri son 24 saat içinde %4,6 arttı. Ek olarak, piyasa geçtiğimiz haftadan bu yana yaklaşık %25’lik bir artış kaydetti ve piyasanın toplam değeri 400 milyar dolar arttı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Pazarın Büyük Bir Kısmını Oluşturuyor

En büyük ve en etkili kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), genel pazarın %43.7‘sini oluştururken, Bitcoin’i %18,9‘luk pazar payı ile Ethereum (ETH) takip ediyor.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla lider kripto para birimi Bitcoin CoinMarketCap verilerine göre %2,62’lik artışla 46.397 dolardan işlem görürken, en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum ise %3,81’lik artışla 3.240 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri Ocak ayında 1 trilyon dolarlık kümülatif değere ulaştı ve piyasadaki sert yükselişle birlikte 3 ay içinde iki katına çıkarak 2.6 milyar dolara dokundu. Ancak piyasa bu seviyede çok tutunamadı ve Haziran/Temmuz aylarında yaşanan sert düşüşle birlikte toplam piyasa değeri yarı yarıya düşüş gösterdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar